Trpká príchuť vzťahov: Manželovi sa po pôrode prestala páčiť, poslal ju na botox a ona uvažuje nad rozvodom

204

Každý z nás má právo rozhodnúť sa, čo bude robiť so svojím telom. To sa týka aj starnutia. Ak sa človek rozhodne, že nechce starnúť prirodzene, je to celkom v poriadku. Ak tak namiesto neho rozhodne niekto iný, to už v poriadku nie je. Dnes vám jeden podobný príbeh priblížime. Povieme vám o tom, ako to môže dopadnúť, keď vám milovaná osoba povie, ako by ste sa o seba mali starať.

Woman Sitting And Smiling
Autor tejto fotografie je Guilherme Almeida

Hannah, hlavná postava tohto článku, má 39 rokov, zatiaľ čo jej manžel je o 9 rokov mladší. Hoci je medzi nimi značný vekový rozdiel, nikdy jej nevadilo, že manžel vyzerá mladšie. Boli šťastní, Hannah cítila zo strany svojho partnera silnú lásku, obdiv a podporu. Neustále dostávala drahé dary, oslávili spolu každé jedno výročie a ustáli náročné skúšky. Roky sa jej nedarilo otehotnieť, až napokon vo veku 38 rokov porodila zdravé dievčatko. Ich život bol idylický, no po narodení dcérky sa jej manžel odrazu začal správať zvláštne.

Hannah uviedla, že keď sa Linda narodila, všetok svoj čas venovala prirodzene jej. Nemala dosť času pre seba, no uvedomovala si, že to zažívajú všetky mamy. Dokonca uviedla, že si po pôrode pripadala ženskejšia ako kedykoľvek predtým. Nechala si aj narásť vlasy, pretože si myslela, že s nimi vyzerá ešte mladšie. Jej manžel mal však zrejme iný názor.

Close-up View Of Person Holding A Vaccine
Autor tejto fotografie je Karolina Grabowska

Začal sa vyhýbať akýmkoľvek prejavom náklonnosti a povedal jej, že by mala zájsť ku kaderníčke. Raz jej podal vizitku ku kozmetičke a ponúkol sa, že ak tam bude chcieť zájsť, zostane s Lindou doma. Bola z toho veľmi prekvapená, pretože jej manžel vždy hovorieval, ako sa mu páči. Celá situácia eskalovala v deň, keď jej povedal, že jej po pôrode pribudli vrásky a mala by ísť na botox. Absolútne neznášal, keď sa usmievala, pretože vtedy ich bolo vidno najviac.

Hannah prezradila, že v tom momente sa jej zrútil celý svet. Nedokázala sa zmieriť s tým, že sa nepáči vlastnému manželovi, no odmietla podstupovať podobné zákroky. Po rozhovore s manželom si pripadala vyslovene škaredo. Hoci bola po pôrode pyšná na svoje telo a výzor, teraz sa hanbí čo i len pozrieť do zrkadla. Táto skúsenosť ju prinútila premýšľať o rozvode. Bol to totiž on, kto jej celkom zničil sebavedomie a veľmi ju ranil.

Silver and Black Key on Black Surface
Autor tejto fotografie je cottonbro studio

Hannah sa o svoj zážitok podelila v liste. Hoci nevieme, ako celý príbeh skončí, považujeme za potrebné povedať, že nikto iný by nemal rozhodovať o vašom tele. Ani o jeho vnútre, ani o zovňajšku. Čo by ste jej poradili vy?

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.