15 učiteľov prezradilo, čo chcú, aby ich žiaci vedeli, ale nemajú odvahu im to povedať osobne

4698

Byť učiteľom je obohacujúca a zároveň náročná práca. Vyžaduje si to veľkú zodpovednosť a pochopenie, aby ste pomohli študentom a pripravili ich na to, čo ich čaká. Je veľa vecí, ktoré študenti nechápu, pokiaľ ide o učiteľov a ich určité rozhodnutia. Istý používateľ na Reddite sa opýtal stredoškolských učiteľov: „Aká je jedna vec, ktorú chcete, aby vaši študenti vedeli, a ktorú by ste im nikdy nepovedali osobne?“ Niektorí používatelia odhalili pravdu o svojej práci a spôsobe, akým si dovoľujú zaobchádzať so študentmi a ich správaním.

1. Jedného dňa narazíte na ľudí, ktorí nie sú platení za to, aby vás tolerovali, a život sa zrazu stane podstatne ťažším.

u 1

2. Áno, zámerne som ťa zaradil do skupiny s dieťaťom, do ktorého si zaľúbený/á. Trčím tu s tebou 180 dní v roku, chcem vidieť nejakú drámu.

u 2

3. Vedel som, že podvádzaš, tak som ti dal na zvyšok semestra test s odpoveďami v inom poradí. Zjavne si nebol veľmi bystrý, aby si na to prišiel, a áno, som taký zlomyseľný. Bolo to jednoduchšie ako nahlásiť podvádzanie.

u 3

4. Tvoji rodičia sú doslova najhoršou časťou mojej práce.

u 4

5. Keď si myslíte, že ste geniálni, keď ma na začiatku hodiny prinútite rozprávať o náhodných veciach namiesto toho, aby som „učila“, v skutočnosti to dovolím len preto, lebo nemám toho naplánované toľko, aby som pokryla celú hodinu.

u 5

6. Zápach trávy medzi parkoviskom a mojou triedou zázračne nezmizne.

u 6

7. Cítim ťa. Každý to cíti. Prosím, pre lásku božiu, používajte dezodorant.

u 7

8. Ste jedinečný, nie ste výnimočný. Stanovte si vysoké ciele, ale pochopte, že ak svoje ciele zmeníte na potreby, čaká vás celoživotné sklamanie.

u 8

9. Že máme oveľa lepší sluch, ako predpokladáte. Len si vyberáme svoje bitky, čo sa týka nevhodných poznámok. A niekedy sa tvárim, že nevidím tú vec, ktorú si urobil, len preto, že aj mne to pripadalo vtipné a hovoriť s tebou o tom by viedlo len k tomu, že by som sa rozosmiala.

u 9

10. Jednou z najcennejších lekcií, ktorú ťa môžem naučiť, je predstierať zaneprázdnenosť.

Ak máme pracovať na nejakej úlohe, čítať alebo čokoľvek iné a ty vidíš, že idem tvojím smerom… Aspoň maj na stole papier, v ruke pero a na papieri nejakú s**čku, a potom ťa nebudem rušiť. Ak nemáš nič na práci a nedokážeš sa ani len obťažovať, aby to vyzeralo, že sa snažíš, idem tvojím smerom. Táto lekcia bude raz pri prípadných šéfoch neoceniteľná.

u 10

11. Som vodič autobusu. Sadni si do pr**le, zomrieš, ak nabúram.

u 11

12. Tie najhoršie deti povzbudzujem rovnako alebo aj viac než moje obľúbené, pretože nechcem, aby sa na budúci rok vrátili do mojej triedy.

u 12

13. „Keby som si nemyslel, že budeš zneužívať situáciu, naozaj by som si užíval, keby som bol pri tebe ľudskejší a neformálnejší. Myslím si, že je s tebou zábava.“

u 13

14. Ak do tretieho dňa nového školského roka poznám vaše meno, znamená to, že ste pravdepodobne kretén.

u 14

15. Že moji žiaci sú dôvodom, prečo znovu premýšľam, či budem mať vlastné deti.

u 15

Zdroj

Foto: Boredpanda

Ahojte! Volám sa Viktória a momentálne študujem v mojom obľúbenom meste Brno. Navštevujem Vysoké učení technické v Brne, odbor Biomedicínska technika a bioinformatika. Vo svojom voľnom čase rada čítam knihy, chodím do prírody, píšem články a trávim čas s kamarátmi a rodinou.

2 komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.