Z kovového šrotu vytvára dychberúce umenie: Pozrite sa na týchto 9 ukážok

11860

Brian Mock je umelec pochádzajúci z Oregonu, ktorý vytvára nielen pekné, ale aj šetrné umenie. Vyradené kusy kovu totiž premieňa na krásne sochy. Zbiera veci, ako sú skrutky, klince a mnoho iného, čo následne spája dohromady a vytvára rôzne druhy zvierat.

Zdroj: Brian Mock
Zdroj: Brian Mock
Zdroj: Brian Mock

Pozerať sa na jeho diela je naozaj zážitok, pretože presne vidíte, čo na ich výrobu použil. Práve vďaka tomu je jeho umenie jedinečné a skutočne fascinujúce. Preslávil sa svojimi realistickými sochami psov v rôznych pózach, čím dokazuje aj znalosti a skúsenosti s týmito zvieratami. Okrem sôch psov, mačiek a medveďov sa pustil aj do náročného projektu, kde vytvoril šesťmetrového leva. Impozantné sú nielen veľkosti a pózy, ale aj kombinácia nezvyčajných materiálov a starostlivého prístupu.

Zdroj: Brian Mock
Zdroj: Brian Mock
Zdroj: Brian Mock

A ako sa vlastne k takémuto druhu umenia dostal? Vysvetlil, že ho k tomu priviedla vlastná prirodzená vynaliezavosť. Vždy si odkladal zvyšky materiálov, ktoré mohol neskôr využiť, a inak tomu nebolo ani v prípade kovových dielov. Je príjemné vidieť, že aj ekologické umenie môže byť očarujúce, a veríme, že ho budeme vidieť omnoho častejšie.

Zdroj: Brian Mock
Zdroj: Brian Mock
Zdroj: Brian Mock

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

1 Komentár
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Peter
17. septembra 2023 11:52

Prepacte vy Americanom niekde strceni….ale toto mame u nas na Slovensku v Bratislave, v mestkej casti DNV. Tzv. Srotpark kde nie su sochy z odpadu len zvierat, ale aj postav z filmov a ineho zamerania. Dokonca je to europaka rarita uz uvedena av niektorich celosvetovych sprievodcoch. A vy tu idete zasa propagovat Ameriku.