Príbeh ženy, ktorá za 74 rokov svojej kariéry nevymeškala v práci ani deň

778

Melba Mebane priam zbožňovala prácu v obchodnom dome. Nikdy si nemyslela, že s ňou skončí. Aj preto v nej vydržala 74 rokov. Hoci sú pre mnohých platové podmienky dôležitým faktorom pri výbere povolania, nie sú všetkým. V tom vás utvrdí aj dnešný príbeh.

ca2f225fb3a27c6492d0fd30c1.jpg
Zdroj: KLTV 7/Youtube

Melba, ktorá pracovala v obchodnom dome Dillard‘s, sa nedávno nečakane rozhodla ísť do dôchodku. Dôvodom bolo čoraz náročnejšie dochádzanie do práce. Kým však v obchodnom dome pracovala, celú tú dobu sa držala dôslednej rutiny. Vstala o šiestej ráno, deň začala rýchlymi raňajkami a šálkou horúcej kávy. Vďaka tomuto rituálu mala energiu na celý deň. Po raňajkách si vybavila, čo bolo treba, a následne nastúpila do práce o deviatej ráno. Vďaka dôslednému plánu si každé ráno dokázala chytiť v práci miesto na parkovisku. Poznamenala, že chodila do práce skutočne rada. Nemala potrebu niečo meniť, pretože keď si človek niečo obľúbi, nemá dôvod v tom nepokračovať.

Photo of Coffee Mug on Top of Book
Autor tejto fotografie je lil artsy

90-ročná žena sa dnes rozhodla podeliť o cenné rady, ktoré počas života nazbierala. Zdôrazňuje, že najdôležitejšia je v kariére vášeň a priateľstvá. Varuje, že by sme sa nemali hnať za peniazmi, pretože je to zaručený spôsobom sklamania. Namiesto toho by ľudia mali robiť, v čom sú dobrí, a pestovať vzťahy s rovnako zmýšľajúcimi kolegami.

Okrem zmysluplných vzťahov je však dôležité nájsť aj vnútorné uspokojenie zo svojej práce. Prezradila, že podľa nej harmónia medzi osobným naplnením a dobrými pracovnými vzťahmi prevyšuje lukratívne platové podmienky.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Terry Mebane (@terrymebane)

V maloobchode sa začala pohybovať v roku 1949, pričom pod spoločnosťou Dillard’s pracovala od roku 1956. Zotrvala tak až do dôchodku, kde odišla v júli 2023. Počas práce vychovávala svojho syna Terryho ako slobodná matka. V práci predávala kozmetiku tak dobre, že nielenže vyprázdňovala zásoby, ale si ju obľúbilo aj mnoho zákazníkov a výrobcov. Práve tí jej onedlho začali posielať vecné odmeny, ako fľaštičky parfumov. Našli sa medzi nimi aj značky ako Chanel, no nič z toho si nenechala pre seba.

Rozhodnutie ísť do dôchodku bolo pre ňu mimoriadne náročné. Uvedomila si však, že hoci je obchodný dom len 15 minút jazdy autom, vo veku 91 rokov si povedala, že je čas skončiť. Keď sa o tom dozvedeli kolegovia, usporiadali na jej počesť oslavu. Prišli priatelia, kolegovia a manažéri – všetci, s kým udržiavala pekné vzťahy.

Jej príbeh sa na internete stretol s veľkým obdivom. Ľudia ju označili ako inšpiratívnu a vzor pre mladú generáciu. Hoci mnohí chválili jej odhodlanie, iní vnímajú jej príbeh ako smutný a melancholický. Čo si o ňom myslíte vy?

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.