Vaječný žĺtok môžete využiť aj inak ako v praženici – Podporte ním zdravie vašich vlasov !

4518

Vaječný žĺtok je žltá guľka nachádzajúca sa vo vajci spolu s vaječným bielkom. Vaječný žĺtok je bohato naplnený výživnými látkami a proteínmi. Medzi ne patria látky ako biotín, foláty, vitamíny D a A. Tieto látky prirodzene sa vyskytujúce v žĺtku sú tie isté, ktoré sú v zdravých a žiarivých vlasoch. Niektorí ľudia aplikujú vaječný žĺtok na pokožku hlavy ako prostriedok pre liečbu vypadávania vlasov, regeneráciu vlasov, prípadne za účelom rýchlejšieho rastu vlasov.

vajecny zltok

Aké benefity prináša vaječný žĺtok na vlasy?

 

Pre pochopenie podstaty akou môže žĺtok pomôcť v prípade problémových vlasov, musíme si najprv ozrejmiť hlavné príčiny častých problémov s našou korunou krásy. K príčinám patrí nesprávne stravovanie, nadmerné používanie vlasovej kozmetiky, oxidatívny stres z prostredia, ale aj nevhodný účes, styling. To všetko môže zbaviť vaše vlasy proteínov.

Prečítajte si tiež: Ako pôsobí kokosový olej na vlasy?

Vaječný žĺtok môže pomôcť vašim vlasom vzdorovať poškodeniu.

Žĺtok je bohatý na vitamíny, ktoré môžu vaše vlasy účinne vyzbrojiť voči možným poškodeniam. Žĺtok je užitočný najmä v prípade potreby hydratácie vašich suchých vlasov.

Je kandidátom na titul „superpotravina“ pre vlasy! To z dôvodu unikátnej kombinácie vitamínov nájdených v ňom. Biotín, vitamíny A a E, foláty. To sú len niektoré z výživných látok, ktoré vedci spájajú s rastom a zdravím našich vlasov.

Deficitom železa trpí vo svete najvyšší počet ľudí vôbec. To je pre organizmus dôležité z hľadiska produkcie nových buniek. Žĺtok ho obsahuje v menšom, no významnom množstve. Prečítajte si aké vitamíny sú najlepšie na vlasy.

 

Žĺtok môže pomôcť v rýchlejšom raste vlasov.

Aplikáciou vaječného žĺtka na pokožku hlavy môžeme korene vašich vlasov -napojiť- na prívod tak dôležitých vitamínov. To môže znamenať, že vaše vlasy budú rásť silnejšie, budú menej náchylné na lámanie a vypadávanie. Ak vám nevypadávajú vlasy vo veľkej miere, koruna krásy sa zdá plnšia. Môže sa zdať, že rastú naozaj rýchlejšie.

vlasy

Ako využiť vaječný žĺtok pre zdravie vašich vlasov?

Vlasová maska.

Vlasová maska s obsahom vaječného žĺtka a olivového oleja zaiste bohato zregeneruje vaše vlasy! Vyskúšať môžete taktiež celé vajíčko bez akýchkoľvek iných prísad ako hĺbkovú hydratačnú kúru.

Jednoducho na vlasy naneste rozmiešané vajce alebo mix oleja a vajca. S použitím rukavíc aplikujte masku na vlasy, poriadne sa do nich zaborte prstami. Nezabudnite pokryť a vmasírovať zmes do celej koruny krásy. Vlasovú masku nechajte pôsobiť aspoň hodinu, následne ju odstráňte studenou vodou.

Výživa (stravovanie).

Ak do vašej stravovacej rutiny pridáte viac vajíčok, určite tým dodáte vlasom zdravší vzhľad! Raňajky vo forme vajíčok vhodne dopĺňajú bielkoviny, B vitamíny a foláty. Verte, že kvalita vášho stravovania sa odrazí aj na vašich vlasoch.

Doplnky výživy.

Na trhu sú aj doplnky výživy s obsahom sušeného vaječného žĺtka. Môžete ich vyskúšať v prípade, že neobľubujete vajíčka, prípadne si neviete predstaviť vlasovú masku z vajec.

egg yolk fotografia

Možné riziká a vedľajšie účinky?

Užívanie vaječných žĺtok pre zlepšenie stavu vašich vlasov považujeme za bezpečný a dobrý nápad. Predstavuje minimálne riziká.

Ak máte alergiu na vajcia, nepoužívajte vaječný žĺtok. Nie je vhodný ani vo forme vlasovej masky.

Ak konzumujete celé vajcia vo veľkom množstve, buďte obozretní. Myslite na to, že vajce (najmä žĺtok) obsahuje tuk a cholesterol. Konzumujme ich primerane, niektorí odborníci na výživu totiž tvrdia, že zvýšený príjem nasýtených tukov a cholesterolu môže byť príčinou kardiovaskulárnych ochorení.

Záverečné odporúčanie.

Cielené využitie vaječného žĺtka kvôli zlepšeniu stavu vlasov si vyžaduje niekoľko týždňov. Po nich uvidíte prvé výsledky. Aj keď tento živočíšny produkt nemusí zabrať každému, je cenovo dostupný a predstavuje jednoduchú cestu ku krajším vlasom. Určite stojí za vyskúšanie.

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre