10 nenápadných znakov, ktoré naznačujú, že vás váš partner možno podvádza

1035

Byť vo vzťahu verným partnerom je voľba, ku ktorej sa musia obaja partneri zaviazať každý deň. Niekedy sa však jeden alebo možno obaja partneri ocitnú v aférach, ktoré ohrozujú ich zväzok. Bez ohľadu na to, ako dobre niekto dokáže veci skrývať, existujú malé znaky, ktoré môžu naznačovať jeho neveru. Je to preto, že niekto môže ľahko predstierať svoje činy, ale nemôže ľahko predstierať svoje emócie.

1. Intimita sa postupne znižuje alebo sa vytratila.

h1 2
Photo by BrightSide

Intimita, emocionálna aj fyzická, sa s pribúdajúcimi rokmi vytráca a páry si zvykajú na prítomnosť toho druhého. Keď sa však obe tieto oblasti začnú rýchlo a neočakávane vytrácať, možno by ste sa mali znepokojovať. Ak bol váš partner k vám zvyknutý byť láskavý a teraz vám nedá ani pusu na rozlúčku, je pravdepodobné, že si svoje bozky šetrí pre niekoho iného. Po emocionálnej stránke už nemusí byť veľmi zhovorčivý a prestane sa s vami deliť o svoje hlbšie myšlienky.

2. Má nového priateľa, s ktorým vždy trávi čas.

h2 2
Photo by BrightSide

Tento typ aféry môže byť fyzický alebo emocionálny a začína sa vtedy, keď vás partner začne odmietať, aby sa mohol stretnúť s novým priateľom. Zjavne cíti potrebu byť s nimi namiesto vás a je mu jedno, že vás sklamal. S touto druhou osobou teraz zdieľajú svoje najhlbšie myšlienky a problémy a neotvárajú sa vám tak ako predtým. Horšie je, že vás možno nikdy nepredstavia tomu druhému „priateľovi“, alebo vás predstavia, ale ako svojho „kolegu“.

3. Zrazu musí pracovať do noci.

h3 2
Photo by BrightSide

Takže váš partner pracoval viac ako 10 rokov vždy v rovnakom pracovnom čase a zrazu pracuje neskoro aspoň trikrát týždenne. Možno sa chystajú na povýšenie, môže si niekto myslieť, ale nikdy sa s vami o tejto možnosti nerozprávali. Takže ďalšie logické vysvetlenie pre vás by bolo, že by mohli mať pomer. Samozrejme, nie vždy je to odpoveď na veci, ktoré si nevieme vysvetliť.

Ale ak sa práca do neskorých hodín opakuje už dlhší čas, ich plat zostáva rovnaký a nedošlo k žiadnemu povýšeniu, potom je to pravdepodobná obava. Tieto veci spolu s ďalším zhoršením vášho vzťahu by vás mali prinútiť zamyslieť sa.

4. Jeho/jej priatelia sú vo vašej blízkosti podivní.

h4 2
Photo by BrightSide

V takýchto situáciách sa najlepší priatelia vášho partnera zvyčajne dozvedia o jeho nevere oveľa skôr ako vy. Alebo možno vaši vlastní priatelia niečo vedia alebo tušia, ale zatiaľ nič nehovoria. V takom prípade sa ich správanie vo vašej blízkosti môže zmeniť a možno budú mať problém pozrieť sa vám do očí. Možno sa pri vás správajú čudne a neprirodzene, hoci predtým boli veselí a nadšení.

Môžete ich konfrontovať a spýtať sa ich, čo sa deje. Je pravdepodobné, že už nebudú schopní udržať tajomstvo a budú s vami hovoriť.

5. Míňa peniaze bez vysvetlenia.

h5 2
Photo by BrightSide

Mnohé páry majú spoločné účty, aby mohli spoločne kontrolovať svoje výdavky. Keď si začnete všímať, že váš partner vyberá oveľa viac hotovosti ako predtým, je prirodzené, že vás zaujíma prečo. Môžete sa ho na to opýtať, ale s najväčšou pravdepodobnosťou dostanete nahnevanú odpoveď alebo veľmi nejasné či falošné vysvetlenie. Možno si tiež všimnete, že častejšie chodia na „služobné“ cesty a domov sa vracajú s úplne novým oblečením a inými doplnkami.

Ak skutočne podvádzajú, pravdepodobne sa budú vyhýbať používaniu kreditnej karty, pretože pre vás bude oveľa jednoduchšie zistiť, na čo bol každý nákup určený.

6. Už sa vám nezveruje tak ako kedysi.

h6 2
Photo by BrightSide

Dobrý partnerský vzťah znamená, že si obaja navzájom hovoríte o svojich každodenných problémoch a vyjadrujete sa ku všetkému, čo vás trápi. Keď to tak máte už dlho a zrazu vám partner prestane hovoriť o svojich problémoch, môže to byť náznak nevery. Možno si našiel niekoho iného, s kým sa môže o týchto veciach porozprávať, a vy už nie ste jeho bezpečnostnou prikrývkou. Aj keď nepodvádzajú, emocionálna nevera je tiež možnosťou a môže byť dosť zraňujúca.

7. Núti vás pochybovať o sebe.

h7 2
Photo by BrightSide

Niektorí ľudia, ktorí podvádzajú, sa snažia, aby ich partneri mali pocit, že im už nestačia. Môžu vás veľmi zhadzovať a dávať vám pocit, že ste blázon, keď si myslíte, že vás podvádzajú. Ide o formu manipulácie, keď vedia, že sa mýlia, ale snažia sa všetko zvaliť na vás, aby ste začali pochybovať.

Možno je to ich trik, ktorým si chcú pripraviť pôdu na to, keď ich aféra vyjde najavo. Takto už budú mať vydláždenú cestu, aby to vyzeralo, že to bola vaša vina, že vás podviedli, pretože nemali inú možnosť.

8. Máte problémy s kontaktom.

h8 2
Photo by BrightSide

Možnosť kontaktovať partnera počas dňa je dôležitá pre každý vzťah. Samozrejme, môžu nastať chvíle, keď je zaneprázdnený a nemôže zdvihnúť telefón, aby vám odpísal alebo zavolal. Keď sa však tieto príležitosti stávajú čoraz častejšie, mali by ste byť skeptickí, najmä ak zrazu musia pracovať do noci a sú stále na stretnutí alebo sa im neustále vybíja telefón.

9. Zrazu zmenil/a svoj vzhľad alebo mu/jej na vzhľade prehnane záleží.

Keď si váš partner nájde niekoho, s kým má pomer alebo sa mu chce páčiť, môže začať viac dbať o svoj vzhľad. Môže začať navštevovať posilňovňu a zdravšie sa stravovať alebo sa elegantnejšie obliekať, keď predtým nosil len tepláky a džínsy. Môžu tiež začať nosiť nový drahý parfum a dať si urobiť nový účes po 40 rokoch, keď mali presne ten istý účes.

Ľudia sa síce menia a neznamená to, že majú pomer, ale v kombinácii so všetkými alebo niektorými z ostatných príznakov to môže byť tiež náznak. Platí to najmä vtedy, ak tieto zmeny uplatňujú len v práci alebo na spoločenských podujatiach a nikdy nie vo vašej blízkosti.

10. Už ich nerozčuľujú veci, ktoré ich kedysi privádzali do zúrivosti.

h10 2
Photo by BrightSide

Keď sa páry hádajú alebo sa nezhodnú ani v tých najmenších veciach, je to zvyčajne preto, že im záleží na ich rozdieloch. Chcú o nich aj hovoriť, aby zistili, či ich môžu vyriešiť alebo nájsť bod stretnutia. Keď však táto snaha ustane a váš partner nechá veci len tak plynúť, môže to znamenať, že je citovo vzdialený a môže vás podvádzať.

Ak sa napríklad kedysi rozčuľovali nad tým, akí ste ráno hluční, a teraz im je to úplne jedno, možno sa zo vzťahu odosobnili. Nezáleží im na tom, aby sa snažili zmeniť vaše spôsoby, ale tieto drobné podráždenia považujú za možné východisko.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.