Zo zvedavosti si spravili test DNA a zistili, že dieťa má iného otca

1155

Matka dvoch detí Donna Johnson zažila nečakané prekvapenie. Stalo sa to v čase, keď sa rozhodla podstúpiť testy DNA, aby sa dozvedela viac o svojich predkoch. Dôsledky tohto rozhodnutia však boli ďaleko za hranicou jej predstavivosti.

ba89f25eae8af614c5be454846.png
Zdroj: Donna Belliston Johnson/Facebook

Donnin manžel Vanner pracuje v oblasti finančného softvéru. Zoznámili sa na strednej škole a vzali sa v roku 2003. Ich prvorodený syn Vanner Junior má dnes 18 rokov. S nadšením plánovali zväčšenie svojej rodiny, no Vannerovi zariadil osud iné plány. Pre zdravotné komplikácie musel podstúpiť operáciu, ktorá mu znemožnila prirodzené počatie.

V marci 2007 sa preto rozhodli pre umelé oplodnenie, čo sa po pár pokusoch podarilo. Narodenie ich druhého syna Tima v auguste 2008 bol pre nich skutočný zázrak.

c90a71588db49163c39fe3189c.png
Zdroj: Donna Belliston Johnson/Facebook

Ako to už u súrodencov býva, Vanner Junior a Tim vykazovali vlastné jedinečné črty. Vanner Jr. zdedil po otcovi modré oči a svetlé vlasy, zatiaľ čo Tim mal mamine tmavé vlasy a vášeň pre šport.

Po niekoľkých rokoch, keď deti vyrástli, si rodina povedala, že by bolo zaujímavé preskúmať ich pôvod prostredníctvom testov DNA. Netušili, že výsledky, ktoré prišli v auguste 2019, ich takto prekvapia.

Keď si Donna pozorne prezerala výsledky testu DNA na internete, nechcela mu veriť. Podľa správy bol jej 47-ročný manžel Vanner skutočne biologickým otcom ich najstaršieho syna. Test však odhalil, že otca ich najmladšieho dieťaťa sa nepodarilo identifikovať. To Donnu nesmierne zmiatlo. Neskôr začala mať podozrenie, že na klinike pre liečbu neplodnosti došlo k zámene.

b603b7572c8d0ad5c7ec10dc64.png
Zdroj: Donna Belliston Johnson/Facebook

Možné odhalenie pravého Timovho otca prinieslo obavy z možného odlúčenia. Rodičia sa preto obrátili na právnika, ktorý ich uistil, že Tim zostane u svojich zákonných rodičov.

Hoci sa otcovo správanie voči Timovi vôbec nezmenilo, bol zmätený. Donna, naopak, upadla do hlbokej depresie, čo jej komplikovalo aj prácu učiteľky.

S podporou poradcu sa vyrovnali so svojimi emóciami a urobili ťažké rozhodnutie – povedať pravdu svojmu vtedy 12-ročnému synovi. Po oznámení zostal Tim ticho, chvíľu to spracovával a potom sa vyjadril, že jeho láska k nim zostane rovnaká. Toto veľké odhalenie zvládol s pozoruhodným nadhľadom a Vanner Jr. mu povedal, že bude vždy jeho bratom. O niekoľko týždňov neskôr Tim prezradil, že by chcel nájsť svojho biologického otca.

4ad93752149993baff7052f563.png
Zdroj: Donna Belliston Johnson/Facebook

Prostredníctvom druhého testu DNA, ktorý vykonala iná spoločnosť, rodina identifikovala Timovu biologickú tetu. Tak sa dopracovali aj k jej bratovi Devinovi, ktorý bol ženatý a mal deti.

Keď Devina kontaktovali, súhlasil, že podstúpi testy DNA. So svojou manželkou Kelly boli mimoriadne láskaví a dohodli sa, že sa nebudú súdiť o opatrovníctvo. Chceli odhaliť, ako sa to stalo, a nájsť najlepší spôsob, ako postupovať ďalej. Ukázalo sa, že v ten istý deň navštívili Donna aj Kelly tú istú kliniku a pri oboch boli použité Devinove spermie.

V júni 2021 zorganizovali stretnutie, na ktorom sa zišla celá Donnina rodina s tou Devinovou. Pre Donnu bolo neuveriteľné objať cudzinca, s ktorým sa podieľala na stvorení dieťaťa. Vidieť svojho syna a jeho biologického otca bolo nezvyčajné, ale svojím spôsobom ju to upokojovalo. Ich spôsoby a spoločné záujmy boli nápadne podobné, prevyšovali ich fyzickú podobnosť.

c885bc5daa91c65579701c1df8.png
Zdroj: Donna Belliston Johnson/Facebook

Počas nasledujúcich 20 mesiacov Timova láska k Vannerovi zostala neochvejná a ich puto sa upevňovalo. S Devinnom, Kelly a ich deťmi udržiavali pravidelnú komunikáciu prostredníctvom správ, telefonátov a videohovorov. V novembri 2021 sa s nimi opäť stretli a stali sa dvoma rodinami, ktoré s láskou čelia osudu.

Zistenie, že človek, ktorý vás nazýva synom, nie je váš skutočný otec, je určite znepokojujúca skúsenosť. Tieto dve rodiny však pochopili, že môžu čeliť náročným situáciám a premeniť potenciálne negatíva na krásne pozitíva.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.