7 vecí, ktoré by si nemal nikdy googliť

1820

Google je nástroj, ktorý nám vie byť v dnešnej dobe veľmi nápomocný. Čokoľvek chceme vedieť, či vidieť si dokážeme vyhľadať behom pár sekúnd. Sú ale veci, ktoré by si radšej na Google vyhľadávať nemal. Tu je niekoľko z nich, ktorým sa radšej vyhni.

office freelancer computer business 38547
Zdroj: Pexels

Pľúca fajčiara

Nie je žiadnym tajomstvom, že fajčenie škodí tvojmu zdraviu a najmä pľúcam. Hľadanie výrazu „Pľúca fajčiara“ poskytuje obrázky normálnych pľúc vedľa pľúc fajčiara. Obrázky ti okamžite vyvolajú chuť na vracanie.

Ale ak si silný fajčiar, ktorý sa snaží prestať už roky, pohľad na obrázky pľúc fajčiara by v tebe mohli vzbudiť odpor. A možno by ti mohli pomôcť sa zamyslieť nad tým, či nie je čas prestať.

pexels photo 2827798
Zdroj: Pexels

Mr.Hands

Mr.Hands môže znieť ako sci-fi postava, ale nenechaj sa zmiasť. Pán Hands je meno bývalého inžiniera Boeingu Kennetha Pinyana, ktorý zomrel v roku 2005. Výsledky vyhľadávania by mohli zahŕňať video Pinyana, ako má sex s koňom.

Kenneth Pinyan zomrel po análnom sexe od koňa, ktorý mu vážne perforoval hrubé črevo. Po incidente, ktorý nakrútil Pinyanov priateľ, štát Washington schválil zákon zakazujúci sex so zvieratami. Vážne na to treba zákon?

Nebezpečné zvieratá

Vyhľadávanie obrázkov nebezpečných zvierat na Googli nie je pre slabé povahy. Obrázky hadov, krokodílov, zlatých jedovatých žiab a iných zvierat vám môžu dať novú fóbiu. Mohli by ťa dokonca vystrašiť, aby si nevyšieli von a objavoval svet.

Tvoje najväčšie neistoty

Hovorí sa, že Google a Facebook vedia o nás viac, ako vieme my sami o sebe. Vyhľadávanie tvojich najväčších neistôt poskytne spoločnosti Google a jej inzerentom viac informácií o tebe

Vyzbrojení ďalšími informáciami zarábajú na tvojej neistote, aby ti predali produkty a služby. Možno sa to nezdá ako veľký problém. Ale vidieť na internete reklamy na veci, z ktorých máš zo seba zlý pocit, nie je dobré.

pexels photo 193003
Zdroj: Pexels

Vlastné meno a email

Si zvedavý na všetky veci a aktivity, s ktorými si online prepojení? Je to v pohode. Hľadanie vlastného mena a e-mailu však môže priniesť znepokojujúce výsledky, ako napríklad irelevantný obsah, zastarané informácie, škaredé obrázky, predané účty, úniky hesiel a ďalšie.

Ak chceš skontrolovať, či tvoj e-mail nebol napadnutý únikom údajov, prejdi na stránku haveibeenpwned.com a zadaj svoj e-mail, aby si to zistil.

Lekárske alebo liekové informácie

Spoločnosť Google tvrdí, že zakazuje inzerentom zobrazovať vám reklamy na základe citlivých informácií, ako sú tvoje náboženské presvedčenia a zdravotné informácie. Google však nemá najlepšie výsledky, pokiaľ ide o bezpečnosť a súkromie používateľov.

Stále zaznamenáva výsledky vyhľadávania, prepája ich s účtom Google alebo adresou IP a zobrazuje ti reklamy v rámci svojich produktov a služieb. Viacerí odborníci zistili, že vyhľadávanie lekárskych a liekových informácií na Googli predstavuje vážnu hrozbu pre tvoje súkromie.

Podozrivé výrazy

Môžeš sa dostať do vážnych problémov, ak budeš hľadať podozrivé výrazy, napríklad: „ako vyrobiť amfetamíny“ alebo „ako vyrobiť bombu.“ Nezáleží na tom, či si len zvedavý tínedžer, ktorý sa snaží rozšíriť svoje vedomosti bez zlých úmyslov. 

Bezpečnostné a protidrogové služby sledujú vyhľadávanie podozrivých výrazov. Pred niekoľkými rokmi jeden člen rodiny v New Yorku hľadal výraz „bomba v tlakovom hrnci. Čoskoro im na dvere zaklopali miestne úrady.

pexels photo 923681
Zdroj: Pexels

Zdroj

 

Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.