Náhodné zaujímavosti: od čoho závisí veľkosť pohlavného údu a prečo by ste na toalete nemali silno tlačiť

912

V dnešnom výbere Zaujímavostí ku káve sa dozviete, čo sa môže stať ak príliš silno tlačíte na toalete, s čím súvisí a čím je daná veľkosť pohlavného údu a taktiež zistíte, či žijete s hobosexuálom.

Fakt č. 1: Elvis Presley

Elvis Presley bol známy skôr ako interpret než ako autor piesní. Hoci sa podieľal na písaní niektorých piesní, ako napríklad „That’s Someone You Never Forget“, „You’ll Be Gone“ a „You’re the Boss“, je uznávaný najmä vďaka interpretácii piesní, ktoré napísali iní. To neznamená, že bol zlým autorom piesní, jeho talent spočíval skôr v jeho speváckych a interpretačných schopnostiach.

Fakt č. 2: Väzni v Paríži

V roku 1719 sa John Law, škótsky peňažný reformátor a pôvodca „mississippského plánu“ na rozvoj francúzskych území v Amerike, rozhodol ponúknuť väzňom v Paríži niečo, čo nemohli odmietnuť. Ponúkol im slobodu, ak budú ochotní oženiť sa s prostitútkou a odísť do Louisiany. Každý, kto súhlasil s touto dohodou, bol spútaný, kým nenastúpil na loď, ktorá mala odplávať na pobrežie Mexického zálivu

Fakt č. 3: Tlačenie na záchode

Môže za to zriedkavý stav nazývaný defekačná synkopa, čo je výraz pre stratu vedomia alebo mdloby, ktoré sa môžu vyskytnúť počas vyprázdňovania na WC. Keď sa chystáme vyprázdniť, inštinktívne použijeme techniku dýchania známu ako Valsalvov manéver.

Zhlboka sa nadýchnete a zadržíte dych, potom sa snažíte vydýchnuť proti uzavretým dýchacím cestám. Tým sa vám rozšíria pľúca a stlačíte bránicu. Bránica zasa tlačí na brušné orgány, ktoré vyvíjajú tlak na panvu. Výsledkom je, že svaly v konečníku sa jemne otvoria a umožnia stolici vyjsť von.

Keď však takto zadržiavate dych, dochádza k niekoľkým dôležitým zmenám aj na iných miestach vášho tela. Keďže zadržiavate vzduch v pľúcnej dutine, v konečnom dôsledku ohrozujete prietok krvi. V dôsledku toho sa menej krvi dostáva do srdca a do mozgu, čo vedie k poklesu krvného tlaku. To môže spôsobiť závraty a mdloby. A ak sa zhorší prietok krvi do srdca, hlavne u niekoho, kto už má nejaké upchaté tepny, môže to stačiť aj na vyvolanie srdcového infarktu.

Fakt č. 4: Pátranie po manželke

V roku 2013 sa Japonec menom Yasuo Takamatsu naučil potápať špeciálne preto, aby mohol hľadať pozostatky svojej manželky, ktorú pravdepodobne zmietlo zemetrasenie tsunami v roku 2011. Tvrdí, že jej posledný odkaz pre neho bol: „Chcem sa vrátiť domov“, a je odhodlaný to uskutočniť.

Fakt č. 5: Spáchanie samovraždy vo Veľkej Británii

Do roku 1961 bola samovražda v Anglicku a Walese trestným činom. Oneskorená anglická dekriminalizácia samovraždy je pravdepodobne skôr dôsledkom povahy anglického zvykového práva než odrazom skutočnej verejnej mienky a medicínsko-právnej praxe. Asistovaná samovražda, ktorú treba odlíšiť od eutanázie a samovražedných paktov, sa v roku 1961 stala samostatným trestným činom.

Fakt č. 6: Hobosexuál

Veľa ľudí vstupuje do fiktívnych vzťahov z finančných alebo sexuálnych dôvodov a v niektorých prípadoch aj kvôli deťom. Hobosexuálne vzťahy sú pomerne novým trendom a málo ľudí otvorene hovorí o tom, že sú v takýchto vzťahoch. Vo vzťahoch s hobosexuálmi sú častejšie ženy.

Ženy sú od prírody opatrovateľky a vychovávateľky, a tak sú náchylnejšie na takéto správanie, pretože sa v nich prebudí inštinkt starostlivosti. Nechajú sa uniesť romantickou predstavou, že majú muža, ktorý chce byť len s nimi 24 hodín denne a 7 dní v týždni a ktorý sa rád stane súčasťou ich života.

Fakt č. 7: Dĺžka údu

Veľa vedeckých výskumov potvrdilo, že neexistuje štatisticky významný vzťah medzi tým, aké veľké má niekto nohy, a dĺžkou jeho údu. Dĺžka nesúvisí ani sa nedá predpovedať veľkosťou topánok ani žiadnou inou časťou tela. Je daná kombináciou genetiky a faktorov prostredia, väčšinou v maternici.

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj 1, Zdroj 2, Zdroj 3, Zdroj 4, Zdroj 5, Zdroj 6, Zdroj 7

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre