Vedeli ste, že existujú modré včely? Ak nie, tak patríte k drvivej väčšine prekvapených ľudí

1408

Ak patríte k tej skupine ľudí, ktorá netuší, že modré včely naozaj existujú, tak ste práve asi trochu šokovaní. Tento hmyz nezvyčajnej farby žije v celej Austrálii okrem Tasmánie. Vďaka ich jedinečnému sfarbeniu je ich vo voľnej prírode veľmi ľahké rozpoznať. Ich odborný názov je Amegilla cingulata.

1 18
Foto od Facebook

Na rozdiel od bežných včiel dorastajú až do dĺžky 11 centimetrov a žijú iba 40 dní. Samičky od samcov možno rozoznať tak, že samce majú na svojom tele 5 modrých pruhov, zatiaľ čo samičky 4 pruhy. Tento hmyz med neprodukuje, no zo samotných kvetov získavajú peľ. Modré včely zdieľal na Facebook istý fotograf a niektorí ľudia to komentovali s tým, že ešte nikdy takéto včely nevideli. Nuž a určite ani mnohí z vás.

2 19
Foto od Facebook

Zdroj

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

2 komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.