Veľryba beluga opäť zahviezdila, no tentoraz to bolo pre jej veľký čin

654

Veľrybe beluge sa dostala svetová pozornosť po tom, čo ju nórski rybári našli v ruskom postroji a tvrdili, že ide o špióna. Dnes vám však ukážeme niečo iné. Ide totiž o jej milé gesto, ktorým si získala srdcia ľudí.

Foto od boredpanda

Ina Mansika a jej priatelia sa rozhodli vyraziť si loďou z prístavu Hammersmith s jediným cieľom. Chceli totiž zistiť, či sa im pošťastí a zahliadnu niekde túto priateľskú veľrybu. Mali šťastie a zviera k ním zakrátko priplávalo. Keď si však všimla Ina veľrybu, ako pláva smerom k ním, mobil sa jej vyšmykol z ruky a padol do hlbokého oceánu. Stalo sa však niečo, čo nečakala. Veľryba za ním okamžite plávala a priniesla ho majiteľke späť. Držala ho v papuli a Ina si mohla svoj telefón vziať. Video sa po internete veľmi rýchlo rozšírilo a okamžite si získalo srdcia mnohých ľudí.

Nórski odborníci však varujú miestnych obyvateľov, aby túto veľrybu nekŕmili, pretože to musí robiť sama. Ako už bolo povedané, neustále sledujú pohyby veľryby a to najmä preto, aby sa ubezpečili, že sa prispôsobila svojmu okoliu a žije v bezpečí.

Dosť ale bolo ďalších viet, pozrite si tieto krásne zábery:

https://www.instagram.com/p/BxFlIZpAT7a/?utm_source=ig_web_copy_link

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre