Výber faktov, ktoré rozšíria váš všeobecný prehľad: Neuveríte, kto chce natočiť film pre dospelých vo vesmíre a koľko spával Albert Einstein

1431

V dnešných zaujímavých faktoch sa dozviete, čo vám pomôže urýchliť proces hojenia, keď máte niečo zlomené. Ďalej zistíte, kto chce natočiť film pre dospelých vo vesmíre, v nulovej gravitácii, a na konci vám priblížime, koľko hodín denne spával Albert Einstein, a ako mu to pomohlo s jeho objavmi.

Náhodné fakty, ktoré rozšíria váš prehľad o svete:

Je všeobecne známe, že spánok prospieva mozgu. Einstein bral túto radu asi veľmi vážne, pretože údajne spával minimálne 10 hodín denne.

Spisovateľ John Steinbeck raz povedal: „Je bežnou skúsenosťou, že problém, ktorý je ťažký v noci, sa vyrieši ráno po tom, ako na ňom zapracuje výbor spánku.“

Mnohé z najväčších objavov v histórii ľudstva, vrátane periodickej tabuľky prvkov, štruktúry DNA a Einsteinovej špeciálnej teórie relativity, sa údajne udiali, keď bol ich objaviteľ v ríši snov.

V roku 2004, vedci z univerzity v nemeckom Lubecku overili túto myšlienku pomocou jednoduchého experimentu. Najprv vycvičili dobrovoľníkov, aby hrali hru s číslami. Väčšina z nich ju postupne zvládla, ale najrýchlejším spôsobom, ako sa zlepšiť, bolo odhaliť skryté pravidlo. Keď boli študenti po 8 hodinách znova testovaní, tí, ktorí si mohli pospať, mali viac ako dvakrát väčšiu pravdepodobnosť, že získajú lepšie výsledky, ako tí, ktorí nespali.

 

Koncept uviedli do života majiteľ spoločnosti Dora Sarchese Nicola D’Auria a jeho architekt Rocco Antonini. Hlavný rozdiel medzi talianskou vínnou fontánou a niektorými inými v celej Európe spočíva v tom, že do nej permanentne tečie víno. A hlavne! Je to zadarmo.

 

Rôzni výskumníci preukázali, že zvukové frekvencie, ktoré vydáva mačka svojim pradením, môžu zlepšiť hustotu kostí a podporiť hojenie. Táto súvislosť medzi frekvenciami mačacieho vrčania a lepším hojením kostí a svalov môže pomôcť aj niektorým ľuďom.

 

Hviezda filmov pre dospelých, Johnny Sins, vyjadril túžbu natočiť film pre dospelých vo vesmíre, v nulovej gravitácii. Obľúbený herec z filmov pre dospelých sa podelil o svoju túžbu natočiť súložné sekvencie vo vesmíre. Ak sa to podarí, bol by prvým hercom, ktorý by natáčal alebo vystupoval vo vesmíre.

Vyzval Elona Muska, aby tento nápad podporil, a povedal, že by to bola dobrá propagácia pre jeho spoločnosť SpaceX. Len aby sa nemuseli premenovať na SpaceXXX.

 

Podľa štúdie, ktorej sa zúčastnilo viac ako 2000 ľudí, je najobľúbenejšou polohou pri pohlavnom styku doggy style (na psíka). Táto poloha dosiahla 35,1 %. Na druhom mieste, s 22,5 %, je misionárska poloha. Na treťom mieste, s 19,4 %, poloha kovbojky.

Najmenej preferovanou polohou, len 1,2 %, je na stole.

Jednou z krajín, ktorá najviac zbožňuje misionársku polohu, je napríklad aj Slovensku. V Poľsku je najobľúbenejšou poloha takzvané lyžičky.

Prieskum sa uskutočnil v USA, Spojenom kráľovstve a Európe. Celkový počet zúčastnených bolo zhruba 2 000.

 

V štúdii, z roku 2015, uverejnenej online v časopise Appetite, vedci zistili, že mozog žien reaguje na romantické podnety viac pri plnom žalúdku ako pri prázdnom. Štúdia skúmala mozgové obvody v stave hladu, oproti stavu nasýtenia u žien, ktoré v minulosti držali diétu, a u tých, ktoré nikdy diétu nedržali.

 

V moderných rozprávkach sú vlci často zobrazovaní ako zákerné, zlé zvieratá. V skutočnosti sú to ale jedny z najvernejších zvierat na svete a majú silno založený rodinný život. Skupina vlkov sa väčšinou skladá zo samca vlka, samice vlka a ich detí. To robí z vlkov verné zvieratá a jedny z najvernejších zvierat nielen voči svojmu partnerovi, ale aj voči svojej skupine a rodine.

Zdroj 1, Zdroj 2Zdroj 3, Zdroj 4Zdroj 5, Zdroj 6, Zdroj 7

 

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre