Výber faktov: Toto je jediné plemeno psa, ktoré nešteká a najmenšie väzenie na svete

760

V dnešných Zaujímavostiach sa dozviete, kde sa nachádza pôvodný londýnsky most, kedy ho previezli a za akým účelom. Ďalej zistíte, ktoré psie plemeno by potešilo mnohých susedov, pretože nešteká, a na konci vám priblížime, takzvané „škaredé právo“, na koho sa uplatňovalo a aký bol zámer tohto zákona.

 

V roku 1963 bol rozobratý a prevezený za oceán, potom bol po častiach zmontovaný. To malo pomôcť prilákať ľudí do nového, rozvíjajúceho sa mesta.

 

Toto maličké väzenie sa nachádza v meste Rodney v Ontáriu a má rozmery len 4,5 metra krát 5,8 metra a obsahuje len dve cely.

 

Niektoré menšie psy majú vysoký štekavý štekot, zatiaľ čo väčšie psy majú tendenciu k hlbokému vytiu a tichému vrčaniu. Basendži je však plemeno psov, ktoré nešteká vôbec – aj keď to neznamená, že sú tiché. Podľa Amerického kynologického klubu dávajú svoje pocity najavo zvláštnym zvukom, ktorý sa opisuje niečo ako škriekanie.

 

Celkový počet obyvateľov sveta je 7,8 miliardy. A toto číslo znie samozrejme obrovsky. Možno sa vám však bude zdať o niečo zvládnuteľnejšie, keď sa dozviete, že keby sa každý z týchto ľudí postavil vedľa seba, všetci by sa zmestili do Los Angeles, uvádza National Geographic.

 

Po určitom čase sa plast začne rozpúšťať do tekutiny.

 

Výskumník z univerzity Sungkyunkwan v Soule zistil, že Severokórejčania sú v priemere o štyri centimetre nižší ako Juhokórejčania, pričom za príčinu nízkeho vzrastu označil podvýživu, hospodársku stagnáciu a nedostatok prisťahovalcov.

 

V mnohých mestách platili „škaredé zákony“, ktoré zakazovali, aby sa na verejnosti objavovali osoby považované za „choré, zmrzačené alebo akýmkoľvek spôsobom zdeformované tak, že sú nepríjemné na pohľad alebo nechutné“. Väčšina z nich nakoniec tieto zákony zrušila, hoci Chicago bolo posledné, ktoré ich zrušilo v roku 1974.

Zdroj 1, Zdroj 2Zdroj 3, Zdroj 4Zdroj 5, Zdroj 6, Zdroj 7

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre