Vychudnutá 70-ročná slonica skolabovala po festivale na Srí Lanke, na ktorom musela nachodiť množstvo kilometrov

505

Iba nedávno sme vám písali o slonici menom Tikiri, ktorej hrozný stav obletel celý svet. Využívali ju na festivale, ktorý sa konal na Srí Lanke, pričom každý večer musela prejsť niekoľko kilometrov. Je extrémne vychudnutá a jej zdravotný stav vyzerá skutočne biedne. Organizátorov to ale netrápilo a aj napriek všetkému bola táto 70-ročná slonica nútená vystupovať. Došlo to až do takého štádia, že skolabovala. A dlho žiť zrejme už nebude.

Tikiri update. Please pray for her. It is too tiring for her to walk and work. On the day we met her the vet said she…

Zveřejnil(a) Save Elephant Foundation – มูลนิธิอนุรักษ์ช้างและสิ่งแวดล้อม dne Čtvrtek 15. srpna 2019

Facebookový príspevok nadácie Save Elephant Foundation znie: „Modlite sa za ňu. Je pre ňu príliš ťažké chodiť a pracovať. V deň, kedy sme sa s ňou stretli, jej veterinár povedal, že je silná a v pohode môže chodiť. Naozaj? Pozrite na toto staré úbohé dievča, ktoré teraz padlo a pozerá sa na to celý svet. Nemôžeme to nechať iba tak, nemôžme byť potichu. Je čas vstať a prijať opatrenia na ochranu ostatných zvierat, ktoré stále trpia a potichu čakajú na našu pomoc.“

Fotografie krehkého zvieraťa začali uverejňovať pred niekoľkými dňami po tom, čo sa skupiny ľudí bojujúcich za práva zvierat začali búriť. Tikiri síce bola na festivale oblečená vo farebnom ruchu, no akonáhle jej ho dali dole, bolo jasné v akom hroznom stave naozaj je. O tomto incidente sme už ale písali pred niekoľkými dňami a všetko potrebné sa o ňom dočítate na tomto odkaze.

Zdravotný stav slonice Tikiri je hrozivý, a preto niet divu, že sa to teraz takto odrazilo na jej skolabovaní. Od toľkého vyčerpania už skrátka nedokáže viac ani chodiť. A je veľmi pravdepodobné, že postaviť ju opäť na nohy sa už zrejme ani nepodarí.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre