Vyrazte si v augustovom termíne do Valencie za cenu spiatočnej letenky iba 55€!

414

Valencia sa nachádza na východnom pobreží Španielska a patrí medzi najvýznamnejšie európske prístavy. Je to tretie najväčšie miesto v tejto krajine a určite sa tam nudiť nebudete.

valencia fotografia
Photo by papagnoc

Teraz máte možnosť navštíviť Valenciu za cenu spiatočných leteniek iba 55€! Poletíte však z Viedne priamo do Valencie. Leteckú prepravu zabezpečuje spoločnosť Vueling.

Termín:

Za túto cenu môžete odletieť v termíne od 12.8. – 16.8.2018. Viac na stránke vueling.

Batožina:

V tejto cene je zahrnutá aj príručná batožina s maximálnymi rozmermi 56 x 25 x 45 cm.

Niečo o Valencii:

– Nádherné historické centrum – niekomu sa zapáčia záhrady, parky alebo historické budovy a starodávne hradby, kostoly, námestia, stačí si len vybrať.

– Navštívte napr. Plaza de Tores de Valencia – aréna, v ktorej sa dodnes konajú býčie zápasy, Plaza de Ayuntamieto – námestie s palmami pred radnicou a fontána s krásnym parkom alebo opevnené brány Torres de Serranos.

– Mesto umenia a vedy – nájdete tam moderný komplex budov „la ciudad de las artes y las ciencias“, ktorý tvorí národné múzeum umenia a vedy. Je to obrovský komplex a budoval sa viac ako desať rokov, dnes je symbolom Valencie.

valencia fotografia
Photo by samboep

– Typickú atmosféru ochutnáte na miestnom trhu Mercado Central, ktorý je veľmi obľúbený a s čerstvými rybami, morskými plodmi, mäsom, syrmi, šunkami, zeleninou, ovocím. Nájdete tam toho však ešte viac.

– Nezabudnite ochutnať ich špecialitu, ktorou je jedlo Paella – rizoto so zeleninou, mäsom, fazuľou a korením. Ďalej je pre toto mesto typický aj nápoj z drtených orieškov, vody a cukru, tzv. Orxata.

valencia fotografia
Photo by moshehar

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Viac tipov pred návštevou Španielska:

Ak sa chystáte do tejto krajiny a chcete navštíviť aj Madrid alebo Malagu, pozrite si našich sprievodcov. Nájdete tam rôzne tipy, ako a kde sa ubytovať, čo vidieť alebo čo určite ochutnať. Pre mesto Madrid nájdete sprievodcu na tomto odkaze. Pre miesto Malaga nájdete všetko, čo vám môže pomôcť na tomto odkaze.

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre