Vysoké teploty odhalili zatopený kostol zo 16. storočia. Stavba bola pod vodou viac ako 60 rokov

3237

Nedostatok zrážok a vysoké teploty odhalili zatopený kostol Quechula zo 16. storočia, ktorý sa nachádza v Mexiku, na priehrade Malpaso. Chrám sa dostal pod vodu v 60. rokoch 20. storočia a odvtedy vytŕčala z vody približne len polovica kostola.

Snimka obrazovky 38
Zdroj: Youtube

Chrám postavila skupina mníchov pod vedením brata Bartolomea de las Casas, ktorý bol prvým biskupom štátu Chiapas na juhovýchode Mexika. Chrám zostal opustený v roku 1773, keď oblasť postihla morová epidémia. 

Snimka obrazovky 37
Zdroj: Youtube

Majestátna stavba nebola dlho plne prístupná, avšak teraz sa to zmenilo. Chrám láka mnohých turistov, ktorí si ho dnes môžu celý prejsť. Rybári naopak z odhalenia chrámu radosť nemajú. Obrovské sucho, ktoré v krajine panuje, má totiž výrazný vplyv na kvalitu života rýb v priehrade. Nízka hladina vody navyše ovplyvňuje aj lokálnych farmárov.

ZDROJ

Ahojte :) Volám sa Lucia a aktuálne pracujem v marketingovej agentúre. Som milovníčkou kníh, kávy, cestovania a spoznávania nových miest. Popri práci sa venujem aj foteniu a sociálnym sieťam.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.