Eldina Jaganjac: Inšpirujúci príbeh ženy, ktorá vzdoruje spoločenským normám a necháva si narásť fúzy

302

Dokázali by ste si nechať narásť fúzy a ešte sa o to deliť na sociálnych sieťach? Presne to urobila Eldina Jaganjac. Získala si tak nielen pozornosť na sociálnych sieťach, ale množstvo obdivovateliek. Stala sa inšpiráciou pre mnohých, ktorí hľadajú stratené sebavedomie a autenticitu.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Eldina Jaganjac (@eldina_jaganjac)

Pokiaľ sa pýtate, čo sa jej stalo, že sa rozhodla vyhodiť všetky žiletky, odpoveď je nič. Nešlo totiž o impulzívne rozhodnutie. Už dlhšiu dobu ju frustrovalo neustále holenie, hoci to nemá žiadne logické opodstatnenie. Kládla si otázku, prečo si musí odstraňovať chĺpky, keď muži s nimi chodia pokojne von?

Táto filozofia bola postupným procesom, ktorý poháňala túžba spochybniť nezdravé spoločenské normy. Tvrdí, že nie je proti holeniu, no nesúhlasí s očakávaniami, že by to mala robiť každá žena.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Eldina Jaganjac (@eldina_jaganjac)

Vďaka tomu, že sa o svoju cestu podelila na sociálnych sieťach, si množstvo žien našlo vzor. Neustále jej píšu, že cítia nesmierny nátlak zo strany spoločnosti a nechcú sa mu neustále podvoľovať. Spoločnosť však nevyvíja nátlak, aby sa holili. Šikanuje ich, ak to neurobia.

Snaží sa byť verná sama sebe a rovnakú myšlienku šíri aj do sveta. Verí tomu, že ak ju istá skupinka ľudí nemá rada, vždy si môže nájsť inú. Okrem iného svoj jedinečný vzhľad považuje za veľkú pomoc v oblasti randenia. Pomáha jej totiž zbaviť sa konzervatívnych jedincov alebo ľudí, ktorí to s ňou nemyslia vážne.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Eldina Jaganjac (@eldina_jaganjac)

Verí, že je dôležité vedieť si obhájiť svoje konanie. Robíme to, čo robíme, preto, že to chceme? Alebo to robíme preto, že sa to od nás očakáva? Nikdy sa neprestaňte pýtať tieto otázky a nebojte sa viesť autentický život. Je len váš.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.