Príbeh Guinnessovej knihy rekordov: Toto je skutočný dôvod prečo vznikla

740

Guinnessova kniha rekordov je ikonickým symbolom neobmedzených ľudských možností. No, aký bol skutočný dôvod, prečo sa prvýkrát objavila? Zoznámte sa s fascinujúcim príbehom, ktorý stojí za vznikom tejto slávnej knihy.

a glass of beer sitting on top of a table
Foto od George Bakos na Unsplash

Prvý impulz a spôsob, ako to začalo

V roku 1951, sir Hugh Beaver, riaditeľ pivovaru Guinness, vedel, že kontroverzné debaty o „najrýchlejšom vtákovi v Európe“ by mohli ľudí zaujať. To ho inšpirovalo k myšlienke vytvoriť knihu, ktorá by poskytovala odpovede na takéto zvedavé otázky a podnecovala diskusiu.

Osudový večer pri poháriku

Osudový večer v roku 1951 sa odohral v krčme počas debaty, ktorá spôsobila zmätok. Páni Beaver, Sir Ross a Christopher Chataway, vrátane ďalších, sa pokúšali nájsť najrýchlejšie vtáky v Európe. Sir Hugh Beaver si rýchlo uvedomil, že neexistuje žiadna referenčná kniha, ktorá by obsahovala takéto informácie, a tak vznikla myšlienka na Guinnessovu knihu rekordov.

Guiness Book of Records Museum, Hollywood“ od Alkan de Beaumont Chaglar is licensed under CC BY-SA 2.0

Prvé záznamy a zrodenie inštitúcie

Prvý výtlačok Guinnessovej knihy rekordov bol vydaný v roku 1955. Rýchlo sa stal bestsellerom, čím potvrdil záujem verejnosti o úžasné a mimoriadne výkony. Kniha sa stala spoľahlivým zdrojom informácií a uznania pre tých, ktorí dosiahli úžasné úspechy.

Od jednoduchých záznamov k extrémnym rekordom

Z pôvodných záznamov o extrémnych výkonoch sa Guinnessova kniha rekordov postupne vyvinula na medzinárodný fenomén. Prináša nám nielen nekonečný záznam úžasných výkonov, ale aj príbehy o odvahe, oddanosti a nesmiernej vytrvalosti ľudí z celého sveta.

Guiness World Records 2012“ od Beth77 is licensed under CC BY-NC-ND 2.0

Zdroj

Tomáš Hanták
Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre