Najvyšší muž sa stretol s najnižšou ženou. Pozrite si tieto neobyčajné zábery!

137

Počuli ste už mená Sultan Kösen a Jyoti Amge. Ak nie, nič sa nedeje, dnes vám ich predstavíme. Sultan je držiteľom Guinessovho rekordu pre najvyššieho žijúceho muža, zatiaľ čo Jyoti je najnižšou ženou planéty. A ako to dopadne, keď sa stretnú? To uvidíte nižšie!

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Jyoti Amge (@jyoti_amge)

Sultan a Jyoti sa nedávno stretli v Spojených štátoch. Nezvyčajné stretnutie týchto dvoch ľudí všetkým pripomenula, koľko krásy sa ukrýva v rozmanitosti. Napriek tomu, že je medzi nimi rozdiel 188,2 centimetrov, dokázali si vytvoriť pozoruhodné puto.

Sultan pochádza z Turecka, pričom Jyoti z Indie. Hoci sú ich svety pomerne vzdialené, toto nebolo ich prvé stretnutie. To sa uskutočnilo už v roku 2013 v čínskej televíznej šou o svetových rekordoch zapísaných v Guinessovej knihe. Odvtedy fanúšikovia žasnú, keď sa im pretnú cesty a opäť všetkým ukazujú, aká magická je sila prírody. V roku 2018 sa dokonca dostali na titulné stránky novín. Počas fotenia pózovali pred Veľkou sfingou v Gíze, čím upevnili svoj status živých divov našej planéty.

Zdroj: guinnessworldrecords/Instagram

Postavy týchto dvoch ľudí sú v obrovskom kontraste. So Sultanovou výškou 251 centimetrov a Jyotiinou výškou 62,8 centimetra tvoria skutočne nezvyčajné duo. Aj preto možno nájsť zábery, kde Jyoti stojí Sultanovi na kolenách alebo pózuje vedľa jeho veľkej topánky.

A ako je možné, že sa vôbec narodili takí ľudia? Sultanov stav odborníci pripisujú nádoru na hypofýze, ktorý vyústil do nadbytku rastového hormónu. Jyoti zase diagnostikovali achondropláziu, čo je zriedkavá forma trpasličieho vzrastu. Vďaka nemu, ale aj vďaka neodškriepiteľnému hereckému talentu, si zahrala aj v seriálu American Horror Story.

Zdroj: guinnessworldrecords/Instagram

Ich stretnutia slúžia ako pripomienka rozmanitosti a jedinečnosti, ktorá sa nachádza všade okolo nás. Nielenže nám všetkým ukazujú kreativitu a silu prírody, no symbolizujú aj silu prijatia, začlenenie a vzájomného rešpektu.

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre