Zaleťte si do Malagy za cenu spiatočných leteniek iba 25€!

613

Historická časť s rušným prístavom bola vyhlásená za miesto kultúrneho významu, a to najmä pre historickú a umeleckú hodnotu. Bez ohľadu na to, kam sa vyberiete, vedzte, že to bude určite stáť za to.

malaga fotografia
Photo by alfcermed

Teraz máte možnosť zaletieť si do Malagy za cenu spiatočných leteniek iba 25€! Táto cena je dostupná pre členov Wizz Discount Club. Ak členom nie ste, členské si môžete zakúpiť za 30€/rok.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín napr. od 13.10. – 22.10.2018. Viac leteniek na stránke wizzair.

Batožina:

V tejto cene si do lietadla môžete zobrať príručnú batožinu s rozmermi 55x40x23cm a hmotnosťou do 10kg.

Čo vidieť v Malage?

– V Malage sa zachovali historické pamiatky, ktoré približujú arabskú minulosť. Napr. pevnosť Alcazaba bola postavená v maurskom štýle. Určite stojí za návštevu.

– Na vyššom kopci sa nachádza pevnosť Castillo de Gibralfaro. Výstup do pevnosti vyžaduje turistiku, no už v polovici kopca si môžete vychutnať vyhliadku s krásnym výhľadom na celé mesto.

malaga fotografia
Foto od Paolo Trabattoni

– K hlavným atrakciám Malagy patrí najmä Picassove múzeum v Palacio de Buenavista, kde nájdete svetoznámu zbierku jeho obrazov.

– Malaga je jedným z vôbec najstarších miest na svete. Len také centrum turistickej oblasti Costa del Sol založili Feničania už v roku 770 pred n.l. Takže pamiatok na obdivovanie tam bude dostatok.

Katedrála Malaga – nemusíte za ňou ďaleko chodiť. Je to krásna katedrála, ktorej výstavba trvala až 250 rokov a stále nie je dokončená. Na fasáde nájdete rôzne architektonické štýly od gotického, cez renesanciu až po barok.

malaga fotografia
Foto od Nick Kenrick..

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Pár ďalších tipov:

Ak sa rozhodnete navštíviť Malagu, vedzte, že máte k dispozícii aj nášho sprievodcu, ktorý vám môže pomôcť. Malaga vám ponúka veľmi veľa a ak sa chcete lepšie zorientovať, prečítajte si rôzne tipy a rady, napr. ako a kde sa ubytovať, čo rozhodne vidieť, akú dopravu použiť alebo čo ochutnať. To všetko nájdete na tomto odkaze.

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre