Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1643 – delfíny si ochutnávajú navzájom moč a trest za zrazenie psa v Singapure

12006

V dnešných Zaujímavostiach ku káve sa dozviete, čo sa stane, ak by ste v Singapure zrazili psa a nepomohli mu a tiež zistíte, akým spôsobom sa navzájom rozlišujú delfíny.

11 19

V Japonsku existuje hotel, kde je možné sa ubytovať za symbolický dolár na noc. Avšak podmienkou je súhlasiť s tým, že váš celý pobyt bude živo prenášaný na platforme YouTube. Tento neobvyklý koncept umožňuje hosťom zažiť cenovo dostupné ubytovanie, no súčasne zdieľať svoje zážitky so širokou verejnosťou prostredníctvom živého streamu. Išli by ste do toho? 

21 20

V tridsiatych rokoch 20. storočia bol objav penicilínu revolučným krokom v medicíne. No vtedy bol penicilín ešte vzácny a ťažko dostupný. Množstvo tejto liečivej látky bolo veľmi obmedzené a ľudia si uvedomovali jeho hodnotu. Keďže penicilín sa vylučuje z tela cez moč, rozhodli sa extrahovať penicilín z moču pacientov, ktorí túto liečbu už dostali, aby si uchovali každý kúsok tohto drahocenného lieku.

31 8

Kang Wannian, miestny obyvateľ z Mengly tvrdil, že zabil tigra v sebaobrane. Napriek tomu to však nezabránilo jemu a štyrom ďalším rozporciovať a zjesť toto zviera. Dostal trest 12 rokov. Jeho „spolustolovníci“ boli tiež usvedčení a odsúdení na trest od troch do štyroch rokov väzenia za „utajovanie a skrývanie trestného činu.“ Stalo sa to v roku 2009.

41 8

Alcatraz je považovaný za jedno z najstrašidelnejších miest v Amerike a má bohatú dokumentáciu svojej pohnutej histórie. Táto bývalá federálna väznica, nachádzajúca sa na ostrove Alcatraz vo vodách San Franciska, bola domovom niektorých najnebezpečnejších a najznámejších kriminálnikov. Alcatraz získala povestné meno „The Rock“ (Skala) vďaka svojej nepriestrelnosti a extrémnej ostrahe. Hoci väzni boli na tomto ostrove úplne izolovaní, ich útek z Alcatrazu sa stal predmetom mnohých kontroverzných teórií a legend. Dnes je Alcatraz turistickou atrakciou a pamiatkou.

51 8

V Singapure je zrážka so psom autom a neposkytnutie pomoci týmto zraneným zvieratám trestným činom, ktorý môže viesť k právnym následkom, vrátane potenciálneho uväznenia. Táto prísna legislatíva sa zaviedla s cieľom chrániť životy a zabezpečiť dobré zaobchádzanie so zranenými psami. Na druhej strane, v prípade mačky, singapurský právny systém nemá podobné ustanovenia. Nezastaviť po zrážke s mačkou nemá rovnaké právne dôsledky ako v prípade psa. 

61 8

Raz pri prehľadávaní ukradnutého auta sa fínska polícia stretla s netradičným objavom – mŕtvy komár. Tento náhodný objav viedol k zaujímavej myšlienke: testovať krv z posledného jedla komára na identifikáciu zlodeja. Polícia sa rozhodla využiť túto nekonvenčnú metódu a poslala vzorku na analýzu, s nádejou, že v komárovej krvi by mohli byť prítomné genetické stopy páchateľa. Táto zvláštna situácia vyvolala zvedavosť a bolo to pokračovanie dlhých hodín forenznej práce, no vďaka tomu úspešne páchateľa identifikovali. 

71 10

Delfíny skákavé majú fascinujúcu sociálnu dynamiku a jedným z ich jedinečných spôsobov správania je vzájomné ochutnávanie moču, aby sa rozlíšili medzi známymi jedincami a neznámymi. Toto správanie slúži ako forma chemickej komunikácie medzi delfínmi a pomáha im vytvárať sociálne väzby a skupinovú súdržnosť.

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

ZDROJ: 1234567

Vášnivý cestovateľ, milovník dobrého jedla a človek, ktorý každý deň žije naplno. Prinesiem vám množstvo zaujímavých informácií, rád, takisto zábavy a odreagovania. "Stay tuned" :-)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.