Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1837 – ako dlho trvalo najdlhšie štikútanie a fretky, ktoré po roku bez pohlavného styku uhynú

1217

V dnešných Zaujímavostiach ku káve sa dozviete, koľko strávi dospelý človek na toalete v priemere za týždeň. Ďalej zistíte, kedy fretky pohlavne dospievajú, prečo je pre nich rozmnožovanie dôležité a čo s deje s ich telom, keď sú rok bez pohlavného styku, a na konci vám priblížime, ako dlho Charles Osborne štikútal.

 

jeans

Keď si nabudúce oblečiete džínsy, pozrite sa na ich vrecká. Vidíte tie malé kovové gombíky na rohoch? Nie sú tam len preto, aby dodali nohaviciam šmrnc; v skutočnosti majú svoj účel. Podľa spoločnosti Levi Strauss & Co. sú tieto gombíky umiestnené na určitých miestach, aby dodali dodatočnú oporu tam, kde je väčšia pravdepodobnosť, že sa džínsovina opotrebuje a roztrhne.

 

toilet

Podľa štúdie britskej neziskovej organizácie UKActive z roku 2017 strávia dospelí ľudia na toalete v priemere 3 hodiny a 9 minút týždenne, ale fyzickou aktivitou strávia počas rovnakého obdobia len približne 1 hodinu a 30 minút. Možno je tento trochu zbytočný, ale zároveň motivujúci fakt to, čo sme potrebovali počuť, aby sme sa dostali do posilky.

 

 

ferrets

Samice fretiek pohlavne dospievajú vo veku 4 až 6 mesiacov. Keď sa dostanú do ruje, zostanú tak až do rozmnoženia. Dlhodobé zvýšenie estrogénu však môže viesť k aplastickej anémii, ktorá môže viesť k úhynu.

 

hiccups

Charles Osborne začal štikútať v roku 1922 a neprestal až do roku 1990. Charles Osborne štikútal nepretržite 68 rokov. Dokonca ani nerobil nič, čo by vyvolalo jeho desaťročia trvajúce štikútanie – začalo to, keď vážil ošípanú pred porážkou.

 

lost and found

Keď si spoločnosť Pixie Wireless Tracker v apríli 2017 objednala najväčší nezávislý prieskum o stratách a nálezoch v USA, z prieskumu vyplynulo, že Američania strávia hľadaním svojich stratených vecí celkovo približne 2,5 dňa ročne. Najčastejšie stratenými predmetmi sú podľa prieskumu diaľkové ovládače, telefóny, kľúče a okuliare. Našťastie sa v prieskume tiež zistilo, že 29 % ľudí, ktorí stratili peňaženku alebo kabelku, veci aj našli.

 

octopus

Určite viete, aké to je, keď vám začne srdce divoko pumpovať, tak si predstavte, aké to musí byť pre chobotnicu alebo kalmára, ktoré majú tri srdcia. Oba hlavonožce majú jedno systémové srdce, ktoré rozvádza krv po tele, a dve vetvové srdcia, ktoré pumpujú krv cez žiabre.

 

under sea

Hlboko v oceáne čaká na objavenie toľko zázrakov a na jeden z nich narazili vedci v marci 2019. Pri skúmaní podmorskej sopky, pomocou diaľkovo ovládaného vozidla, v hĺbke približne 2000 metrov, si všimli niečo, čo vyzeralo ako malý bazén podobný jazeru, ktorý bol hore nohami (a samozrejme, pod vodou). A ak sa vám zdá, že to nedáva zmysel, je to preto, že nedáva.

Pozrite si ďalšie zaujímavosti vo forme videa!

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj 1, Zdroj 2Zdroj 3, Zdroj 4Zdroj 5, Zdroj 6, Zdroj 7

 

Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.