Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1851 – voda dokáže vydávať rôzne zvuky a detské lieky s morfínom

1184

V dnešných Zaujímavostiach ku káve sa dozviete, ako 15 ľudí zomrelo na to, že príliš veľa tancovali. Ďalej zistíte, akú kosť majú niektorí ľudia navyše a kde sa nachádza, a na konci vám priblížime, v závislosti od čoho vydáva voda rôzne zvuky.

 

Tanečná mánia nie je arkádová hra, ale masové psychogénne ochorenie v stredoveku charakterizované nepretržitým tancom. Možno to znie ako filmová zápletka, ale títo ľudia doslova tancovali, až kým im nekrvácali nohy a nezlyhali od vyčerpania. Tento jav doteraz nemá žiadne potvrdené vysvetlenie.

 

U niektorých ľudí sa fabella nachádza na zadnej strane kolena. Táto kosť vyrastá v šľache svalu.

 

 

V roku 1900 sa vyžadovalo, aby sa všetci učitelia učili hrať na akordeón. Často sa mu hovorilo ľudový nástroj a bol cenený pre svoju prenosnosť.

 

Upokojujúci sirup pani Winslowovej bol v 19. storočí notoricky známym liekom. Predával sa ako liek, ktorý tlmí bolesť u detí. V skutočnosti však obsahoval morfín.

 

Ak máte bystrý sluch, všimli ste si, že horúca a studená voda znie pri nalievaní trochu inak. Teplo mení hrúbku alebo viskozitu vody, vďaka čomu má jej nalievanie iný zvuk. Studená voda je viskóznejšia a vydáva zvuk s vyššou frekvenciou.

 

V 60. rokoch 20. storočia boli kostry na atrakcii Piráti v Disneylande skutočné. Prečo? Mysleli si, že falošné kostry nevyzerajú dostatočne strašidelne. Ako? Kontaktovali lekárske oddelenie Kalifornskej univerzity a kúpili kostry, ktoré sa zvyčajne nachádzajú v učebniach anatómie.

 

Museo delle anime del Purgatorio je malé múzeum v Ríme, ktoré vystavuje dokumentáciu strašidiel, ktoré strašia ľudí v očistci. Zvyčajne sa ich deklarované strašidlá prejavujú ako vypálené stopy na stránkach Biblie a iných predmetoch.

Pozrite si ďalšie zaujímavosti vo forme videa!

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj 1, Zdroj 2Zdroj 3, Zdroj 4Zdroj 5, Zdroj 6, Zdroj 7

 

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre