Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1594 – Prečo je dobré byť sarkastickým a ako žraloky predbehli evolúciu

3100

V dnešných zaujímavostiach ku káve sa dozviete prečo nie je na škodu prihrať pár sarkastických viet, ale aj to, ako sa 24 hodinový deň neustále predlžuje.  

Sarkazmus je najnižšia forma vtipu, ale najvyššia forma inteligencie,“ poznamenal vraj znalec vtipu Oscar Wilde. Ale nie každý zdieľa jeho názor. Hoci nepríjemné komentáre môžu spôsobiť konflikt, trochu verbálnej irónie môže ponúknuť aj neočakávanú psychologickú odmenu, väčšiu kreativitu.

Odznaky s nápisom „I hate Elvis“ alebo „Elvis is Jerk“, ktoré boli určené odporcom Elvisa Presleyho, prispeli niekoľkými milióny do vrecka speváckej hviezde, no najmä manažérovi Tomovi Parketovi. 

Morské uhorky sú súčasťou väčšej skupiny zvierat nazývanej ostnatokožce, ktorá obsahuje aj hviezdice a morské ježky. Ich tvar tela  pripomína uhorku s malými trubicovými nohy podobnými chápadlám, ktoré sa používajú na pohyb a kŕmenie. 

 

Červenanie sa je zvyčajne nedobrovoľné. Vyvoláva ho emocionálny stres spojený s vášňou, rozpakmi, plachosťou, strachom alebo hnevom. Ťažký priebeh môže byť bežnou záležitosťou ľudí trpiacich sociálnou úzskosťou, v ktorej človek prežíva extrémnu a pretrvávajúcu úzkosť v sociálnych a výkonnostných situáciách. 

Keď vznikol Mesiac, Zem sa otáčala oveľa rýchlejšie ako dnes. Dĺžka dňa bola v tom čase veľmi krátka (len dve až tri hodiny). Rotácia Zeme sa však postupne spomaľovala, čo viedlo aj k predĺženiu dní, až na dnešných 24 hodín. To tiež znamená, že každým storočím sa deň predlžuje o približne 500 stotín sekundy. 

A prečo? Vyjadrenie guvernéra štátu Queensland znie jasne, „Králiky sú najničivejším poľnohospodárskym a environmentálnym zvieracím škodcom v Austrálii, ktorý stojí až 1 miliardu dolárov ročne. Spôsobujú vážnu degradáciu pôdy a eróziu pôdy a ohrozujú prežitie mnohých vzácnych a ohrozených pôvodných druhov.“

 

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre