Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1595 – Osvieženie na horizontálnej úrovni a možnosti, ako rozmeniť jeden dolár

4222

V dnešných zaujímavostiach ku káve sa dozviete, že v Číne je možné asi naozaj všetko, ale aj to, prečo môže byť číslo 13 mimoriadne desivé.

Expresívna Hviezdna noc je jedno z najslávnejších diel holandského umelca Vincenta van Gogha. Namaľoval ju počas svojho ročného pobytu v azyle Saint-Paul-de-Mausole neďaleko Saint-Rémy-de-Provence vo Francúzsku, niekoľko mesiacov po tom, čo si britvou odrezal časť ucha. Jeho maľby tu vznikali počas výbuchov produktivity, ktoré sa striedali s náladami zúfalstva.

Prvé reakcie na „Krásku a zviera“ neboli prehnané, svet vedel, že ide o revolučný príbeh. V roku 1992 sa stal vôbec prvým animovaným celovečerným filmom, ktorý bol nominovaný na Oscara, ako ten najlepší. Disney prehral s  filmom „Silence of the Lambs“ (Mlčanie jahniat), ale získal ďalšie dve ceny Akadémie za pôvodnú hudbu a pôvodnú pieseň.

Áno je to tak. Jeden americký dolár sa dá zmeniť celkom 293 spôsobmi. Trúfnete si na ne? 

Slovo „paraskavedekatriafóbia“ vymyslel Dr. Donald Dossey. Svojím pacientom povedal, že ak sa slovo naučia vyslovovať v tom momente budú vyliečení. 

Komplexný historický slangový slovník lexikografa Jonathana Greena, Greenov slovník slangu, pokrýva stovky rokov žargónu a nezbedných slov. Slovník obsahuje časovú os dejín, kedy boli isté slová príliš nezdvorilé, neslušné alebo nevhodné pre bežné historické knihy.

Čína technicky vlastní každú pandu na svete. Pandy sa prenajímajú zoologickým záhradám po celom svete niekedy až za milión dolárov ročne.

Najvyššia kôpka vaflí meria 91,5 cm a dosiahli ju Francis De Buck a Michel De Buck v belgickom Blankenberge 28. júna 2020.

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre