Týchto 20 zaujímavostí o Simpsonovcoch ste pravdepodobne nevedeli

5427

Kreslený seriál o žltej rodinke sa vysiela už viac ako 30 rokov. Prvá epizóda mala premiéru 17. 12. 1989 a odvtedy je najdlhšie vysielaným animovaným seriálom v histórii.
Či už patríte medzi skalných fanúšikov, ktorí videli každú jednu časť alebo medzi pasívnych pozorovateľov, ktorí to pri prepínaní staníc v televízií nevypnú, určite vás zaujmú a možno prekvapia nasledujúce fakty.  

 1. Tvorca seriálu Matt Groening vytvoril postavičky v žltej farbe, aby upútali pozornosť pri prepínaní kanálov. „Keď šviháte diaľkovým ovládačom a objaví sa záblesk žltej, budete vedieť, že sledujete Simpsonovcov,“ uviedol.

 1. Groening taktiež navrhol rodinku tak, aby boli okamžite rozpoznateľní podľa siluety. Odtiaľ pochádzajú ich výrazné účesy a tvary hlavy. 
 2. Homer Simpson je najsťahovanejší hlas satelitnej navigácie na svete. 
 3. Groening získal veľa priezvisk postáv z ulíc v jeho rodnom meste. Lovejoy, Quimby, Flanders, Kearney, Terwilliger a Burnside sú názvy ulíc v Portlande v Oregone. 
 4. Homer je jedinou postavou, ktorá vedie dialóg v každej epizóde. 
 5. „D’oh!“ (výkrik Homera) je v scenári napísaný ako „mrzuté zavrčanie“.

 1. V roku 1990 prvá dáma Barbara Bush skritizovala Simpsonovcov ako „najhlúpejšia vec, akú som kedy videla“. Marge jej poslala osobný list, v ktorom zdvorilo napísala, aby nebola tak kritická. Barbara Bush sa neskôr ospravedlnila za svoj „ostrý jazyk“. 
 2. Samotný Groening je „hlasom“ dieťaťa Maggie, ale jej prvé slovo „Tata!“ predniesla v roku 1992 Elizabeth Taylor. 
 3. Bartove vlasy majú deväť bodov. Lisa a Maggie majú osem. 
 4. Keď Bart robí žartovné hovory do Moe’s Tavern, vytočí číslo 764-84377. Na klávesnici telefónu toto číslo predstavuje „Smithers“.

 1. Zatiaľ čo Lisine prvé slovo bolo „Bart!“ a Maggiene „Tata!“, prvé slová z úst malého Barta boli „Ay caramba!“.
 2. Meno Bart bolo vybrané, pretože predstavuje anagram slova „brat“, ktoré v preklade do slovenčiny znamená „fagan“. 
 3. V roku 1990 pieseň „Do The Bartman“ dosiahla vrchol v britskom rebríčku. Pieseň napísali a produkovali Michael Jackson a Bryan Loren a interpretovala ju Nancy Cartwright, ktorá dabuje Barta. 
 4. Epizóda Kto Zastrelil pána Burnsa? spustila pre fanúšikov súťaž, aby uhádli vinníka. Nikto však neposlal správnu odpoveď: Maggie Simpson. 
 5. Groening nazval mesto v Simpsonovcoch Springfield preto, lebo v Spojených štátoch existujú desiatky rôznych miest s týmto názvom. Fanúšikovia tak hádajú, v ktorom štáte Simpsonovsi žijú. 

 1. V úvodnej scéne zvykla Maggie na pokladni pípať ako 847.63 $, pretože v roku 1989 to bola odhadovaná cena za výchovu dieťaťa na jeden mesiac. 
 2. V arabských epizódach nepije Homer pivo, ale sódu a namiesto párkov v rožku konzumuje egyptské hovädzie párky, aby sa to zhodovalo s islamskými zvykmi. 
 3. Lisa oslavovala 8. narodeniny v dvoch rôznych epizódach.
 4. Slovo „D’oh“ bolo pridané do Oxfordského anglického slovníka v roku 2001. Slovo je definované ako: „Vyjadrenie frustrácie z uvedomenia si, že veci dopadli zle alebo nie podľa plánu, alebo že niekto práve povedal alebo urobil niečo hlúpe. Tiež (zvyčajne mierne hanlivé): naznačenie, že iná osoba povedala alebo urobila niečo hlúpe.“
 5. Homerova e-mailová adresa je [email protected]. Adresa je skutočne zaregistrovaná a správy od fanúšikov dostanú odpoveď.

Zdroje: 12

Viktoria Antalikova
Ahojte! Volám sa Viktória a momentálne študujem v mojom obľúbenom meste Brno. Navštevujem Vysoké učení technické v Brne, odbor Biomedicínska technika a bioinformatika. Vo svojom voľnom čase rada čítam knihy, chodím do prírody, píšem články a trávim čas s kamarátmi a rodinou.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre