Zaujímavosti

Zaujímavosti o ktorých si doteraz určite nepočul

Černobyľ aj po 33 rokoch od jadrovej katastrofy udivuje. Udomácnili sa tam rôzne zvieratá,...

Študent Alex Hendriks očakával bezduché spustošenie, keď navštívil centrum černobyľskej havarijnej zóny v severnej Ukrajine so svojimi priateľmi. Nebolo tomu celkom tak, ešte stále...

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #377

V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, ako dlho žijú levy v divočine, ale aj to ako volali Rimania skorých kresťanov.

Švajčiari posunuli kino na úplne inú úroveň – miesto sedačiek tam nájdete postele či...

Už ste niekedy snívali o kine vo svojom dome alebo ešte lepšie - priamo v spálni? Nuž, to zrejme veľmi veľa ľudí. Vo Švajčiarsku...

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #376

A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete kde sa nachádza najväčšie centrum hazardných hier, ale aj to, ako môžeme zistiť vek veľryby.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #375

V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, aká je šanca, že sa bežný človek môže stať sväteným, ale aj to, koľko stojí gram kokaínu v Austrálii, či Brazílii.

Viniče a jablkové sady sa od talianskych Álp až po Toskánsko ocitli v plameňoch

Množstvo viníc a jablčných sadov v severnej časti Talianska sa ocitli v plameňoch a ľuďom sa naskytol strašidelný pohľad. Majitelia ich podpálili, no malo...

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #374

Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, prečo sú biele tigre tak výnimočné, ale aj to, koľko trvá leto na Neptúne.

Mesto Kamakura požiadalo turistov, aby počas chôdze nejedli

Street food je dnes akýmsi rastúcim trendom. Takéto jedlo, ktoré vám veľmi rýchlo a je veľmi chutné, obľubujú najmä mladí ľudia. Každá z krajín...

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #373

A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko ľudí na svete nemá elektrinu, ale aj to, kedy zomrel Harry Houdini.

Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #372

Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete koľko hodín týždenne pracuje Elon Musk, ale aj to, aké náboženstvo rastie najrýchlejšie v Iráne.