Silný príbeh ženy, ktorej požiar zmenil život vo všetkých smeroch

266

Keď sa v roku 2011 chystala 24-ročná Turia Pitt na maratón, ešte nevedela, ako jej zmení život. Uprostred 60-kilometrového behu ju totiž zasiahol požiar trávy a zmenil jej príbeh. A vďaka čomu to celé zvládla? Vďaka svojmu odhodlaniu a milujúcemu partnerovi!

5175b0554988e7cc58d9521947.jpg
Zdroj: turiapitt/Instagram

Turia pracovala v Austrálii ako banská inžinierka, no jej veľkým snom bolo zabehnúť maratón. Preto sa ho v roku 2011 zúčastnila a jej život sa radikálne zmenil. Ocitla sa totiž v silnom požiari, ktorý spočiatku celkom podcenila. Až keď si uvedomila jeho silu, bola nútená vyliezť na strmý skalnatý útes. Vedela totiž, že čím vyššie pôjde, tým intenzívnejšie budú plamene. Nemala však na výber, útes bola jediná možnosť, ako sa skúsiť zachrániť.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Turia (@turiapitt)

Hoci ju v tom čase ešte oheň nezasiahol, cítila silné pálenie na koži. Nedokázala myslieť na nič iné, len na svojho priateľa. Bála sa, že ho už nikdy neuvidí, čo ju nútilo zostať pri vedomí a pokračovať v ceste.

Nakoniec sa ju podarilo zachrániť, no mala ťažké zranenia a ležala v kóme. Lekári tvrdo bojovali za jej záchranu, no obávali sa, že to neprežije. Ich predpoklady sa však nenaplnili a pacientka prežila, no už nebola ako predtým. Mala také silné popáleniny, že dva roky venovala zotavovaniu, rekonštrukčným operáciám rúk, tváre a tela.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Turia (@turiapitt)

Jej priateľ Michael stál celý čas po jej boku, a keď bola v kóme, kúpil jej zásnubný prsteň. Veril, že jej ho jedného dňa nasadí na prst a budú zdieľať strasti aj slasti manželského zväzku. Aby sa jej mohol venovať a stáť pri nej, dal výpoveď v práci a verne zostával pri jej lôžku. Naučil sa vymieňať obväzy, kŕmiť ju a dodržiavať prísny režim užívania liekov.

Jeho neochvejná láska bola jedným z hlavných dôvodov, prečo Turia bojovala ďalej. Vedela, že sa nemôže len tak ľahko vzdať, k čomu ju inšpirovalo práve Michaelovo odhodlanie. Pozbierala všetku silu a neúnavne pracovala na tom, aby dokázala opäť plnohodnotne fungovať.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Turia (@turiapitt)

Hoci bol pre ňu pohľad do zrkadla skutočne náročný, Michael jej neustále skladal komplimenty, čím jej pomohol prekonať túto prekážku. Vďaka nemu dokázala prijať samu seba a naučiť sa milovať svoje nové ja. Vie, že skutočná krása ide zvnútra, nezáleží len na vzhľade.

Dnes má pár dve zdravé deti, Turia sa vrátila k behu a z času na čas poskytuje rozhovory. Silný príbeh Turie a Michaela je pripomienkou toho, že skutočnú lásku nič neprekoná.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.