Viete si predstaviť, že by ste 30 rokov nenavštívili kaderníka? Ako by asi vyzerali vaše vlasy? Ukrajinke Alene Kravchenko sa to podarilo. Už viac ako 30 rokov sa nestrihala a jej vlasy dosahujú nepredstaviteľnú dĺžku. Žena si od 5 rokov pestuje svoje vlasy. Niet divu, že si vyslúžila prezývku Rapunzel.
Zdroj: demilked
Alenine vlasy už prerástli aj jej výšku a údajne si ich neplánuje skrátiť. „Láska k môjmu vrkoču je taká silná, že som ani na sekundu v živote nepomyslela na ostrihanie,“ povedala žena.
Zdroj: demilked
Starostlivosť o také dlhé vlasy si vyžaduje čas a odhodlanie, ale Alena je na túto úlohu pripravená a dokonca hovorí, že to pre ňu nie je žiaden problém. A ako sa o ne teda stará? Dôležité je spomenúť, že Alena necháva vlasy len prirodzene uschnúť a používa prípravky na hebkosť a lesklosť vlasov.
Zdroj: demilked
Vlasy si umýva raz týždenne, používa na ne prírodne masky a na ich výživu rôzne druhy olejov.
Zdroj: demilked
A čo prezradila na záver? Podľa Aleny prospieva jej vlasom aj sušené ovocie, orechy a domáci tvaroh. A samozrejme je dôležité milovať svoje vlasy a starostlivosť o ne. ZDROJ
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.