Žena si prerobila starý autobus kúpený na eBayi na nádherný domov jej snov

1125

Namiesto toho, aby hľadala svoj dom snov, Jessie Lipskin sa rozhodla vytvoriť si ho. Pri prezeraní eBay-u sa zamilovala do autobusu GMC z roku 1966 a okamžite si ho kúpila. Nasledujúce 3 roky trávila premenou tohto vozidla v dom na kolesách. Nádherné výsledky zobrazujú všetko úsilie, ktoré dala do tohto projektu. Jessie vysvetľuje, že k tomuto netradičnému domovu ju inšpirovala snaha o ekologický životný štýl.

Jessie videla dokumentárny film, kde ekoarchitekt Michael Reynolds navrhoval a staval lode s využitím recyklovaných materiálov. „To vo mne skutočne rezonovalo. Začala som čítať všetko o trvalo udržateľnom životnom štýle. Nakoniec dom na kolesách vyzeral ako perfektné riešenie: mohla som ľahko preskúmať nové miesta a takisto pokračovať vo vegánskom životnom štýle.“

Jessie povedala, že najťažšia časť bola nájsť tých správnych ľudí, ktorí by pomohli dokončiť s rekonštrukciou tohto autobusu. „Mám rád DIY, ale nemám skúsenosti s inštalatérstvom, elektrikárstvom ani tesárstvom, ktoré sú potrebné pre tento projekt,“ dodala. „Veľkou výzvou bolo, že to bolo odlišné od prác na domácnosti, ktorá pevne stojí na jednom mieste. Neustále sme museli myslieť na pohyb, navyše, uhly autobusu a šikmé štýlové okná spôsobili, že je náročnejšie čo najlepšie navrhnúť aj zakrivené spracovanie dreva. Sklon autobusu sa mení v závislosti od polohy, bolo to všetko o výpočtoch uhlov. Toto pridalo projektu dosť veľa času.“

Napriek všetkým ťažkostiam sa nevzdávala. Celkovo ju práca stála viac ako 70 000 dolárov. Jessie žije v autobuse už od januára a absolútne ho zbožňuje.

Takto vyzeral autobus v pôvodnom stave:

Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda

A takto sa pomaly menil:

Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda

A takto vyzerá teraz:

Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre