Ženy prezradili, aké nevinné správanie museli zmeniť, aby mužom nevyslali nesprávny odkaz

16078

Viete si predstaviť, že by ste si svoje priateľské komentáre ako komplimenty nechali pre seba, aby osoba opačného pohlavia nenadobudla nesprávny dojem? Ak ste žena, pravdepodobne to veľmi dobre poznáte. Mnohé ženy tam vonku museli zmeniť svoje zvyky, správanie a gestá tak, aby si ich muži nemali šancu interpretovať ako chcú.

Skupina na Reddite s názvom r/AskReddit dalo tejto veľmi bežnej, ale málo diskutovanej praxi potrebnú pozornosť. „Aké nevinné správanie ste zmenili zo strachu, že by mohlo byť mylne považované za vodenie mužov za nos?“ opýtal sa niekto a more odpovedí sa priam vylialo.

1. Spomenúť, že mám priateľku

Viete, že keď poviete, že máte priateľa, chlapi zvyčajne odídu? No, keď poviete, že máte priateľku, vedie to len k množstvu nechutných otázok a ponúk.

z 1 1

2. Snažím sa zdvorilo odmietnuť ich návrhy

Niekedy musím byť hrubá, aby pochopili, o čo ide.

z 2 1

3.  Opýtanie sa na niečo alebo zloženie komplimentu

Ale najhoršie je, keď sa vraciam k autu sama a v tme. V ten deň som bola vonku a mala som na sebe pekné a trochu odhaľujúce oblečenie. Chlap ma sledoval od vlakovej stanice až po miesto, kde som mala zaparkované auto (asi 10 minút), a keď som nastúpila do auta, začal na mňa kričať, že som ho vodila za nos. Nehovorili sme spolu, ale počas hodinovej cesty vlakom sme párkrát nadviazali očný kontakt, čo mu zrejme stačilo.

z 3 1

4. Byť mladou

Päťdesiatka je to najlepšie, čo sa mi stalo.

z 4 1

5. Ak musím niečo zdvihnúť zo zeme, pokrčím nohy a skrčím sa, aby to nevyzeralo, že ukazujem svoj zadok, hoci by bolo oveľa jednoduchšie sa len zohnúť

z 5 1

6. Postupne som prestala chodiť do našej miestnej komunity stolových hier po tom, čo mi niekoľko ľudí naznačilo, že to robím preto, aby som získala mužskú pozornosť a našla si nejakého „nerda“

To bolo dosť zdrvujúce. Jednoducho som doskové hry milovala.

z 6 1

7. Povedzme, že banány už na verejnosti nejem

z 7 1

8. Vždy, keď sa rozprávam s nejakým mužom, dávam si veľký pozor na to, aby som sa nezmienila o partnerovi príliš skoro alebo príliš neskoro

Príliš skoro a je to „Ježiš, veď sa len rozprávame!“.
Príliš neskoro a je to „Ježiš, ťaháš ma za nos!“.

z 8 1

9. Byť vo forme

Mnoho mužov si myslí, že ženy sa dostavajú do formy len preto, aby na nich zapôsobili, takže fitness je ako otvorená pozvánka na nevyžiadanú pozornosť.

z 9 1

10. Neprijímať láskavosť od muža

Žiadne jazdy. Žiadna káva. Vyhýbať sa, vyhýbať sa. Je to na nič.

z 10 1

11. Prejavenie akéhokoľvek záujmu o chlapa

Napríklad ak máte kamaráta, ktorý vyzerá smutne a vy sa snažíte byť dobrou kamarátkou a utešiť ho, považuje sa to za flirtovanie.

z 11 1

12. Pracujem v maloobchode a musela som sa prestať líčiť, usmievať a prestala som byť zdvorilá

Pretože len čo sa usmejem a poviem „Ako sa dnes máte?“ dostanem odpoveď, že ma „vezme na večeru a oblečie do čipkovaných nohavičiek“, potom ide za mojimi spolupracovníkmi, aby zistil, kedy končím.

z 12 1

13. Začala som sa obliekať ako tulák, aby ma muži nepovažovali za sexuálny objekt

Chovajú sa ku mne ako k „tomu chalanovi, čo nosí veľké oblečenie a má dlhé vlasy“ …. to je v poriadku.

z 13 1

14. Prestala som sa hrať s mojimi vlasmi

Niektorí chlapi si myslia, že každá vec, ktorú žena urobí je preto, že ho chce.

z 14 1

15. Podobne ako pri všeobecnej náklonnosti, aj pri objatiach a komplimentoch som dosť zdržanlivá, pokiaľ náš vzťah nie je jasne načrtnutý a obaja vieme, že sa tým nič nenaznačuje

z 15 1

16.  Olizovanie alebo hryzanie pier

Keď som sa na niečo sústredila, vyplazovala som jazyk, ale to sa rýchlo stratilo. Je na nič, že si musíte uvedomovať nevedomé pohyby tváre, dokonca aj žutie pera je riskantné.

z 16 1

17. Úsmievať sa, byť s chlapom osamote, akýkoľvek fyzický kontakt, očný kontakt, pohodlné obliekanie, nosenie aj relatívne obtiahnutých tričiek, hranie sa s vlasmi, keď som nervózna, zvlhčovanie pier jazykom počas rozhovoru…

Tamer som prestala komunikovať s mužmi vo všeobecnosti, pretože veľkosť môjho poprsia sa používa ako zámienka na tvrdenie, že som flirtovala.

z 17 1

18. Vytvárať si nových kamarátov medzi mužmi

S chlapcami mám toho veľa spoločného, ale takmer každý, s ktorým som sa spriatelila, ma v určitom bode pozval na rande a po tom, čo som ho odmietla (čo najslušnejšie), už nechcel byť mojím kamarátom.

couple g512fb8b8b 1920
zdroj: Pexels / pixabay.com

19. Kedysi som každého zdravila s úsmevom a šťastnými očami

Buď kývnutím hlavy alebo rýchlym pozdravom. Ale začali mať o mňa veľký záujem, až ma začali sledovať.  Len sa snažím byť zdvorilá, sakra.

z 20 1

20. Musela som sa prestať usmievať na šteniatka, ktoré venčia slobodní muži, pretože záujem o šteniatko sa často interpretuje ako záujem o človeka

yogendra singh xwuTScJqHHM unsplash scaled
zdroj: Yogendra Singh / unsplash.com

Zdroj

Foto: Boredpanda

Ahojte! Volám sa Viktória a momentálne študujem v mojom obľúbenom meste Brno. Navštevujem Vysoké učení technické v Brne, odbor Biomedicínska technika a bioinformatika. Vo svojom voľnom čase rada čítam knihy, chodím do prírody, píšem články a trávim čas s kamarátmi a rodinou.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.