Zopár najpodivnejších svadobných tradícií a povier

542

Svadba je oslavou lásky a záväzku, ktorá spája dvoch ľudí a ich rodiny v radostnom zväzku. Hoci sa mnohé svadobné zvyky ctia a bežne praktizujú, existuje množstvo fascinujúcich a mätúcich tradícií z celého sveta, ktoré vás možno zaskočia. V tomto článku sa vydáme na cestu za najpodivnejšími svadobnými tradíciami a poverami a osvetlíme vám zaujímavé a často zábavné zvyky, ktoré obstáli v skúške času. Od zvláštnych predsvadobných rituálov až po zvláštne viery po obrade.

Nedovoľte priateľom, aby si vyskúšali váš zásnubný prsteň

Biblia zásnubných prsteňov varuje, aby si nikto iný neskúšal váš zásnubný prsteň. Ak ho necháte vyskúšať iným, existuje šanca, že vaša svadba sa nikdy neuskutoční, pretože „osoba, ktorá si ho vyskúšala, ukradne neveste všetko šťastie – ako aj srdce jej manžela“.

couple holding hands
Autor tejto fotografie je Alekon pictures

Nevidieť sa pred obradom

V časoch, keď bolo manželstvo obchodnou transakciou bez lásky, sa ženích a nevesta pred obradom nesmeli vidieť. Podľa Bridal Guide sa rodičia nevesty obávali, že ženích uvidí ich dcéru a okamžite vycúva z obchodnej dohody, čo by malo za následok stratu peňazí.

selective focus photo of man wearing black suit jacket holding flower bouquet
Autor tejto fotografie je Alex Padurariu

Uistite sa, že nevestu prenesiete cez prah

Podľa Bridal Guide nevesta, ktorá počas svadobného obradu zakopne, prináša do domu smolu a priťahuje zlých duchov. Je tradíciou, že ženích prenáša svoju novú manželku cez prah, aby odohnal škodlivých duchov v okolí.

person in blue denim jeans standing on brown and black welcome area rug
Autor tejto fotografie je Marissa Daeger

Vyhnite sa mníškam a mníchom

Keďže mnísi a mníšky symbolizujú chudobu a cudný životný štýl, predpokladá sa, že ak budúca nevesta uvidí niektorého z nich v deň svojej svadby, bude „neplodná a bude trpieť finančnými ťažkosťami“.

monks walking on field
Autor tejto fotografie je Hannah Vu

Kocka cukru v rukavici robí zväzok sladším

Niektoré nevesty veria, že keď si pod rukavice zastrčia kocku cukru, prinesie im to šťastie. V gréckej kultúre kocky cukru prinášajú do manželstva extra sladkosť a romantiku.

a pile of white sugar cubes sitting on top of a table
Autor tejto fotografie je Jason

Strieborná minca od otca, zlatá minca od matky

Švédske svadobné tradície prikazujú, aby matka nevesty vložila zlatú mincu do pravej topánky svojej dcéry, zatiaľ čo otec jej do ľavej topánky prepašuje striebornú mincu. Ako učí Kráľovská mincovňa, mince „predstavujú prosperitu a prinášajú ich dostatok“.

assorted coin lot
Autor tejto fotografie je pina messina

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.