Ľudia s veľkým srdcom a láskavou dušou majú veľa malých zvykov, ktoré odhaľujú ich skutočné ja. Od uprednostňovania potrieb druhých pred svojimi vlastnými až po zaobchádzanie s nimi so skutočnou láskavosťou. Tak čo, nájdete sa tu?

1. Prejavujú úctu

Dobrým dušiam skutočne záleží na iných ľuďoch. Nie sú schopní ubližovať citom druhých. Neprekročia hranice tým, aby sa pýtali niečo príliš osobné alebo aby povedali niečo zraňujúce. Neberú si veci bez povolenia, preukazujú rešpekt tým, že vravia „ďakujem“ a „prosím“. Rešpektujú váš osobný priestor a váš čas. Nenechajú vás čakať, a ak budú meškať dajú vám o tom vedieť. Taktiež rešpektujú zvyky a tradície iných kultúr.

Zdroj: pixabay

2. O druhých hovoria v dobrom

Takíto ľudia sa cítia hrozne, keď hovoria zlé veci o druhých, preto sa tomu snažia vyhýbať. To platí najmä pre ich priateľov. Vedzte, že keď má váš priateľ veľké srdce a láskavú dušu, ste v dobrých rukách. Vo vašej neprítomnosti budú o vás hovoriť len v dobrom.

3. Rozdávajú komplimenty

Títo ľudia neradi hovoria nepríjemné veci o iných, ale za to veľmi radi rozdávajú komplimenty. Vedia, že je príjemné príjmať komplimenty a preto sa nezdráhajú niekomu takto zlepšiť deň.

Zdroj: StockSnap.io

4. Vyjadrujú, ako sa cítia

Ľudia s láskavou dušou majú svoje srdce na dlani, a preto sa slobodne vyjadrujú o svojich pocitoch. Hoci sa cítia zraniteľní, chcú, aby ich blízki vedeli, ako veľmi ich milujú a vážia si ich. Ak niekoho milujú, povedia to. Ak sa niekto z ich blízkych cíti skľúčene, objímu ich. Budú sa smiať z plných pľúc, ak im príde niečo vtipné a plakať, keď sú naštvaní alebo dojatí. Nemôžu si pomôcť, pretože veci hlboko precíťujú.

Zdroj: wallpaperflare

5. Súcitia a dokážu vidieť veci z inej perspektívy 

Sú to veľmi empatickí ľudia, ktorí nasávajú pocity druhých, akoby boli ich vlastné. Dobrosrdečným ľuďom ubližuje, keď vidia, ako niekoho šikanujú alebo kritizujú za niečo, čo povedali alebo urobili. Dokážu vidieť veci pod povrchom. Vedia sa vcítiť do iných a vidieť veci z ich perspektívy. Tiež si uvedomujú, že každý má svoj vlastný príbeh, a hoci nesúhlasia s niečími voľbami alebo im nerozumejú, vždy si nechávajú otvorenú myseľ.

6. Zaujímajú sa o svoju rodinu a priateľov

Milujú svoju rodinu a priateľov a zaujímajú sa o nich. Ak sa im niekto dlhšie neozve, ozvú sa oni. Špeciálne vtedy, keď vedia, že ich blízki neprežívajú práve najšťastnejšie obdobie a potrebujú podporu. Budú medzi prvými, ktorí sa budú zaujímať o to, či niečo nepotrebujú.

Zdroj: Wikimedia Commons

7. Napriek zaneprázdnenosti si stále nájdu čas

Títo ľudia môžu mať nabitý program na prasknutie, no aj tak si vždy nájdu čas na ľudí, na ktorých im záleží. Sú ochotní zrušiť niektoré zo svojich plánov, len aby sa im mohli venovať. Ak ľudia, ktorých milujú, potrebujú emocionálnu podporu, nájdu spôsob, ako tu byť pre nich a pomôcť im, keď môžu.

8. Neustále pomáhajú 

Nie sú to len ich blízki, ktorým radi pomôžu. Pomáhajú všetkým, ktorí to potrebujú, dokonca aj úplným cudzincom. Neradi vidia ľudí, ktorí trpia. Či je to uvoľnenie sedadla v preplnenom autobuse, pomoc pri sťahovaní alebo darovanie oblečenia.

Zdroj: Kennedy Library/flickr

9. Nič neočákavajú 

Ľudia s veľkorysým srdcom pomáhajú druhým bez toho, aby za to niečo očakávali. Na mieste, ktoré dokáže byť kruté, chcú byť tou maličkou kvapkou dobra. Preto majú tendenciu byť veľmi štedrými.

Zdroj: wallpaperflare

10. Sú to optimisti 

Nie je možné udržať si dobrú náladu a optimistický pohľad na život 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Ale keď sa dejú hrozné veci, je dôležité pripomenúť si, že je to len zlý deň a nie zlý život, a to títo ľudia dokážu. Vedia, že negativita im neprospieva, a preto sa budú snažiť, nezostávať v tejto nálade dlhodobo. Namiesto toho, využijú svoje zlyhania alebo zlé skúsenosti, ako cenné lekcie, ktoré im pomôžu pri napredovaní.

Zdroj: pxfuel

11. Sú vďační

Dobrosrdeční ľudia nepotrebujú veľa, aby boli vďační. Šťastie pre nich neznamená luxus, ale dobré vzťahy s ľuďmi, ktorých majú radi a jednoduché radosti, ktoré prináša život.

Zdroj: alfcermed/pixabay

Zdroj

Ahoj, volám sa Michaela. Veľmi rada čítam, cestujem, varím, no a samozrejme píšem. Prajem príjemné čítanie :)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.