4 aplikácie, ktoré vám uľahčia učenie sa jazykov

3014

Je všeobecne známe, že v súčasnosti sa bez znalosti minimálne jedného cudzieho jazyka nepohnete. Či už ide o hľadanie práce, alebo pri cestovaní do zahraničia. Ktoré aplikácie sú najvhodnejšie na učenie sa cudzích rečí? Prinášame štyri z nich.

Spôsobov, ako sa naučiť nový jazyk, je nespočetne veľa. Počas štúdia sú to rôzne učebnice, chodíme do jazykových škôl a nakoniec si možno zaplatíme aj nejakého súkromného lektora. Výhodou aplikácií je to, že mnohé sú dostupné zadarmo a vďaka mobilnému internetu ich môžete využívať všade, dokonca aj v zahraničí.

Duolingo
Jedna z najpreferovanejších aplikácií doposiaľ získala na GooglePlay hodnotenie 4,7 z 5 možných. Treba však pripomenúť, že väčšina kurzov je v angličtine, niektoré aj v nemčine, španielčine či francúzštine. Jej výhodou je to, že sa môžete zapojiť do viacerých kurzov naraz, pričom si sami zvolíte, na akej úrovni sa momentálne nachádzate. Ak si však neveríte ani v jednom z nich, správnym krokom môže byť aspoň zlepšenie sa v angličtine, ktorá je dostupná aj pre česky hovoriacich študentov. O kvalitách aplikácie svedčí aj to, že obsahuje stále viac kurzov v rôznych jazykových kombináciách – jeden z pripravovaných je kurz češtiny pre anglicky hovoriacu populáciu či druhý najrozšírenejší africký jazyk – swahilčina pre anglicky hovoriacich.

Memrise
Vzhľadom na hodnotenie užívateľov je porovnateľná s aplikáciou Duolingo. Hoci je na výber aj slovenčina, výhodou je znalosť angličtiny, ktorá nám sprostredkúva väčšie množstvo kurzov. Veľkou pomôckou sú obrázky, ktoré dopĺňajú anglické vysvetlenie slov. Ak ste kreatívny a myslíte si, že jeden taký kurz by ste zvládli aj navrhnúť, platforma Memrise to umožňuje aj svojim užívateľom.

Pridanou hodnotou je fakt, že Memrise sa nezameriava iba na vzdelávanie v oblasti cudzích rečí. Obsahuje viacero sekcií – umenie, kultúra, film, dizajn a mnoho iných. Vďaka nim sa môžete dozvedieť, ktorý snímok bol ocenený Oscarom či to, že Fryderyk Chopin bol poľský hudobný skladateľ.

Mondly Languages

Ďalšia aplikácia, prostredníctvom ktorej sa môžete zlepšiť v jazykoch, umožňuje jednoduchší prístup, keďže na prihlásenie stačí mail alebo konto na známej sociálnej sieti. Napriek tomu, že ponúka menej jazykových kombinácií, už teraz sa môžete učiť český jazyk v angličtine. Výhodou je jej grafická úprava. Aplikáciu dopĺňajú tematické obrázky, vďaka čomu pôsobí vábivo a snáď aj kvôli tomu núti študenta dlhšie vydržať pri učení sa. Pre úplných začiatočníkov sú v ponuke krátke modelové situácie, ako sa zoznámiť či ako sa dohovoriť v reštaurácii. Tie obsahujú hovorené slovo spoločne s prekladom do vybraného jazyka.

Busuu

Busuu, podobne ako aj vyššie spomínané aplikácie, využíva k lepšiemu znázorneniu a vysvetleniu obrázky. Po stiahnutí do mobilného telefónu sa prihlásite vytvorením nového konta alebo cez sociálne siete. Hneď na začiatku si môžete vybrať úroveň alebo skúsite test, prostredníctvom ktorého svoju úroveň rozpoznáte. O nič však neprídete, ak aj začnete od úplného začiatku. V aplikácii sa totiž nielen nachádzajú najzákladnejšie frázy, ale sú pri nich uvedené aj niektoré doplňujúce informácie – vhodné situácie použitia či synonymické výrazy.Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre