Nová štúdia ukázala, o koľko rokov staršieho partnera preferujú ženy

776

Randenie môže byť pre mnohých ľudí náročné a mätúce. Zdá sa však, že mnoho žien už prišlo na to, čo im vyhovuje. Zrelosť, emocionálna vyspelosť a múdrosť patria medzi top 3 uvedené kritériá. A presne to je dôvod, prečo väčšina z nich inklinuje k starším mužom.

Monochrome Photo of Couple Laughing
Foto od
cottonbro studio na Pexels

Všetci sme už počuli, že niektoré ženy dávajú prednosť starším mužom. Tento fakt je často spájaný s nezmyselnými stigmami, ako napríklad, že ide o zlatokopku. Ukazuje sa však, že to nie je motívom ich rozhodnutí. Prinášame vám odpovede niekoľkých takýchto žien, ktoré vám prezradia, prečo sa dali dokopy so starším človekom:

  • „Sú priamočiarejší a nestrácajú čas hraním hlúpych hier.“
  • „Stabilita, zrelosť, múdrosť.“
  • „Myslím si, že je to práve preto, že z niektorých spravili životné skúsenosti odolnejších, stabilnejších a priamejších ľudí.“
Close-Up View of Couple Holding Hands
Foto od
Marcus Aurelius na Pexels

Aký je teda ideálny vekový rozdiel? Hoci nám filmy často zobrazujú páry s väčším vekovým rozdielom, ideál údajne nie je taký veľký. Podľa štúdie WhatsYourPrice.com je ideálny vekový rozdiel šesť rokov, pričom muž je ten starší.

Výskumnou vzorkou bolo 100 000 párov, ktoré šli na rande. V týchto pároch boli ženy mladšie a muži starší. Zistilo sa, že ženy priťahujú muži starší v priemere o šesť rokov. Generálny riaditeľ WhatsYourPrice je dôvodom ženská vyspelosť. Podľa jeho slov dozrievajú ženy skôr, preto radšej volia starších partnerov. Okrem ideálneho vekového rozdielu zistili, že ženy preferujú randiť s mužmi, ktorí nie sú starší o viac ako desať rokov. Čo si o tom myslíte vy? Stotožňujete sa s výsledkami výskumu?

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre