Aktuálne správy zo sveta, ktoré ťa povzbudia ale aj prinútia sa zamyslieť nad 21. storočím #6

2095

Luxembursko skúša nový spôsob ako bojovať proti globálnemu otepľovaniu a možno pôjde ostatným krajinám príkladom. ÍrskoArnold Schwarzeneger chcú nasvietiť trošku sveta na celý problém klimatických zmien a informovať o tom obyčajných ľudí. Ak vám bude na Zemi príliš teplo, tak možno aj vďaka vesmírnej agentúre NASA sa budete môcť uchýliť do chladného a tmavého vesmíru, hoci len cez obrazovku počítača. Na Jamajke ľudia čistia more s elánom a Maďarsko sa snaží zapojiť do celosvetovej párty s obnoviteľnými energiami.

 

 

8 5

Stále však nevieme, ci zvýšené úsilie bude dostatočné. Ideálne by zvýšili úsilie všetky krajiny, ktoré tento dohovor podpísali (197). Cieľom OSN je podnietiť krajiny, aby znížili svoje výdavky skleníkových plynov o 45% v najbližšom desaťročí a aby do roku 2050 nevypúšťali žiadne skleníkové plyny.

1 40

 

 

2 37

 

Krajina túto situáciu vyhlásila ako reakciu na zhoršujúce sa podnebné podmienky po celom svete.

3 28


Prvé stretnutie sa už odohralo vo Viedni a v pláne majú pokračovať ďalej. Spoločne nazývajú globálne otepľovanie ako najväčšiu krízu v histórii ľudstva.

4 21

Celú kolekciu nájdete v tomto linku.

 

 

5 166 7

7 5

 

Prejdite na predchádzajúcu časť aktualít zo sveta 

Zdroje: LINK 1  LINK 2  LINK 3   LINK 4 LINK 5 LINK 6  LINK 7  LINK 8

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.