Alavis ako kĺbová výživa? Konsky silná, no existuje aj jej alternatíva, ktorá je určená pre ľudí!

4758

Alavis Triple Blend  patrí k veľmi obľúbeným produktom zo skupiny produktov zameraných na zdravie kĺbov a ich vyživovanie. Čo je ale na tejto kĺbovej výžive zaujímavé a netradičné? Tento kanadský produkt je opradený množstvom mýtov a legiend o jeho užívaní, negatívach, pozitívach, je ovenčený informáciami z druhej, niekedy až tretej ruky. Snáď nejestvuje produkt určený pre zvieratá, ktorý je využívaný ľuďmi väčšmi, než práve tento produkt. Alavis Triple Blend Extra Silný sa využíva za účelom výživy kĺbov v prípade koní. Je značka Alavis pre ľudí tou správnou voľbou?

Napriek tomu, že tento produkt je určený zvieratám (konkrétne koňom), teší sa významnej obľube v prípade rekreačných aj vrcholových športovcov. Kĺbová výživa je súčasťou suplementačných režimov mnohých športovcov. Počuli ste na túto konkrétnu kĺbovú výživu niečo zlé?

NázovPopisDostupnosť
Klbova výživa Alavis Triple Blend Extra Silný
Alavis Triple Blend Extra Silný
Kĺbová výživa určená ako dopnok pre výživu koní. Obsahuje látky, ktoré zohrávajú úlohu ako prevencia bolestí kĺbov
Flextor
Flextor - Unikátny doplnok pre vaše kĺby
Unikátna kĺbová výživa určená pre ľudí . S efektívnym zložením od overeného predajcu Náš tip
Alavis Maxima Triple Blend Extra Silný
Alavis Maxima Triple Blend Extra Silný
Novinka od tvorcu konsky silnej kĺbovej výživy Alavis. Prírodné a efektívne zloženie.

 

Alavis Triple Blend
Z balenia aj marketingu je zrejme, že ide o kĺbovú výživu určenú pre kone

Je Alavis Triple Blend vhodná kĺbová výživa pre ľudí?

Alavis v podstate ľudia zvyknú pochváliť pozitívnou skúsenosťou. Negatíva nepočuť, aj keď je tento produkt určený zvieratám a tým máme na mysli aj jeho zloženie. Produkt so silou koňa môže byť určený len koňom, pre veterinárne účely, nikto sa neodváži garantovať bezpečnosť takéhoto produktu v prípade konzumácie ľudmi, športovcami. Jeho zloženie môže byť špecificky prispôsobené zvieraťu. Ani vedecká, odborná obec nezastáva jednotný názor, faktom je v každom prípade to, že nikto by sa oficiálne v štúdiách neodhodlal na monitoring konzumácie veterinárneho doplnku výživy ľudmi.

 

Je hodné zamyslieť sa nad tým čo konzumujete. Je vhodné takýto produkt konzumovať, keď je určený pre zvieratá?

 

Osobne by sme tento produkt vyskúšali len v krajnom prípade, kedy by naozaj nezaberalo nič iné a lekári by si nevedeli dať rady s našim problémom. Treba mať na mysli to, že tento produkt je určený pre kone a v prípade konzumácie tohto produktu podstupujete isté riziko kedže ste človek.

 

Hľadáte inú alternatívu? Barnys Triple Blend je určený ľuďom !

Jednoducho ste nemali z užívania Flextor kĺbovej výživy dobrý pocit, no nechcete mať nič spoločné s doplnkovou výživou určenou pre kone? Alavis vytvoril produkt určený pre ľudí!

Barnys Triple Blend
Barnys a Alavis sa spojili aby vytvorili „kĺbovku“, ktorá je bude konsky silná a zároveň určená druhu Homo Sapiens

Zaujímavou informáciou je to, že na základe obľuby tohto produktu sa výrobca Barnys v spolupráci s výrobcom Alavis-u rozhodli pripraviť produkt s konskou silou určený ľuďom  Barnys Triple Blend (extra silný). Alavis a Barnys sú sesterské spoločnosti a patria pod jednu veľkú materskú firmu. Už samotná informácia o tom, že k takémuto kroku došlo napovedá o tom, že aj samotný producent Alavisu môže mať záujem na tom, aby ľudia konzumovali produkt priamo pre nich určený, bez zdravotných rizík spojených s jeho konzumáciou. Žiadna slušná značka nechce znížiť svoj kredit tým, že sa jej produkty dočkajú (niekedy až po čase) negatívneho ohlasu.

Môžeme polemizovať, keďže tento konkrétny produkt (Alavis pre kone) je určený pre zvieratá a značka nikde netlačí názor, že by ho ľudia nemali konzumovať.

V každom prípade, uvedenie produktu spoločnosti Barnys – Triple Blend (extra silný) v spolupráci s Alavis-om je podľa nás odpoveďou pre nerozhodných ľudí.

 

Alavis, známy výrobca kĺbových výživ pre zvieratá, sa spojil s Barnysom a vytvorili kĺbovú výživu pre ľudí!

 

Aké je zoženie produktu Barnys – Triple Blend (extra silný)?

 

V zložení tohto produktu nájdeme komplex účinných látok cieliacich na zdravie vašich kĺbov.

1 odmerka produktu (4,6 g) obsahuje:

 

  • 1958 mg Methylsulfonylmethan 99,99% (MSM)

Táto látka je využívaná kvôli protizápalovým účinkom, zlepšeniu imunity a zmierneniu bolesti kĺbov 1, 2, 3, 4.

 

  • 1565 mg Glukosamín sulfát 2KCl

Glukosamín je aminocukor. Tento doplnok výživy sa využíva v procese liečby osteoartritídy. Tento termín pomenúva degeneratívne ochorenie spojené s kĺbmi 5, 6, 7.

 

  • 652 mg Chondroitín sulfát 90%

Jedná sa o polysacharid, zvyčajne sa konzumuje v kombinácii s glukosamínom. Využíva sa v prípade bolestí a zápalov.

 

  • 22,50 mg Cartidyss kolagén typu II z rají

Druhým typom kolagénu je druh špecifický pre svoje redšie zastúpenie vlákien. Nájsť ho môžeme v elastickej chrupavke. Tá ma na starosti potrebné odpruženie kĺbov 8.

 

  • 15 mg Collyss kolagén typu I z rýb

Tento prvý typ kolagénu je charakterizovaný husto zastúpenými vláknami. Primárne sa zúčastňuje na stavbe kože, kostí, šliach, vláknitých chrupaviek, spojivového tkaniva a zubov.

 

  • 19,3 mg Vitamín C (vo forme kyseliny L-askorbovej)

Táto látka je silným antioxidantom, preto sa využíva aj v prípade kĺbových výživ pre posilnenie ich účinku 9.

 

Ako hodnotíme zloženie – Barnys – Triple Blend ?

 

Začnime oficiálnymi odporúčaniami. Slovenská legislatíva schvaľuje užívanie 1/2 odmerky produktu za deň, česká 1 odmerku denne. Zloženie má hlavu a pätu, až na jednu vec…

My by sme užívali minimálne 2-3 odmerky za deň, oficiálne odporúčania často nedostačujú pre potreby športovcov a v tomto prípade to platí dvoj až trojnásobne! Predovšetkým v prípade, že súperíte s problematickými kĺbmi dlhší čas a nejedná sa iba o prevenciu.

A jednoznačne by sme tento produkt doplnili o kvalitný  kolagén, keďže v prípade tohto produktu je ho naozaj málo. Týmto krokom dosiahnete väčšiu komplexnosť výživy vašich kĺbov.

 

 

PREHĽAD RECENZIE
Cena / Kvalita
Zloženie
Efektivita
Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
alavis-triple-blend-vs-barnys-triple-blendChcete prémiový produkt určený pre výživu kĺbov? Ak nechcete užívať Alavis,ktorý je určený pre kone. Barnys Triple Blend môže byť vhodnou alternatívou. Odporúčame ho ale suplementovať spoločne s kolagénom, keďže táto látka v produkte nie je obsiahnutá v dostatočnom množstve
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

2 Komentáre
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Martina Ivanová
17. augusta 2020 18:34

Dobrý deň mala by so záujem o kĺbovú výživu