5 bežných činností, ktoré sa zmenili na tragické nehody

1147

Bez ohľadu na to, či ste rodič v domácnosti alebo zamestnanec na plný úväzok, môže byť ťažké nájsť ideálnu rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom. Okrem „práce“ môžu byť bežné každodenné úlohy, ako sú domáce práce, práca na záhrade, starostlivosť o domáce zvieratá, správa financií a starostlivosť o seba, preťažujúce. Hoci sa môžu zdať nudné a všedné, tieto každodenné úlohy udržujú naše domy, vozidlá a telá v dobrom stave. Často sa však tieto úkony stanú takými bežnými, že ich zvyčajne vôbec nevnímame ako nebezpečné. Tieto príbehy však dokazujú, že stačí zlomok sekundy, aby sa buď omylom, alebo bizarným vonkajším faktorom úplne zmenila trajektória nášho života, a to aj pri takej jednoduchej činnosti, ako je venčenie psa, kosenie trávy alebo obyčajné vynesenie odpadkov.

Venčenie psa

16. augusta 2023 okolo piatej hodiny ráno vzala 34-ročná Madeline Kellyová z Mendoty v Kalifornii na prechádzku psa svojho priateľa. Nanešťastie, 14. augusta došlo v tejto oblasti k malému požiaru. Zatiaľ čo hasiči požiar porastu uhasili, energetická spoločnosť Pacific Gas and Electric nebola upozornená, pretože sa nezdalo, že by požiar zasiahol elektrické vedenie. Požiar však skutočne oslabil stĺp elektrického vedenia a niekedy medzi pondelkovým požiarom a Kellyinou stredajšou rannou prechádzkou vedenie spadlo. Bez slnečného svetla počas Kellyinej rannej prechádzky nebola schopná vidieť nebezpečenstvo a stúpla na drôty pod napätím. Žiaľ, Kelly aj psa zasiahol elektrický prúd. Kellyin priateľ neskôr objavil ich telá. Záchranári sa pokúšali Kelly oživiť, ale po neúspešných pokusoch ju aj psa vyhlásili za mŕtvych. Hovorca spoločnosti Pacific Gas and Electric neskôr vydal vyhlásenie, v ktorom sa uvádza: „V spolupráci s prvými záchranármi vyšetrujeme okolnosti tragickej nehody, ku ktorej došlo tento týždeň v Mendote. Naše myšlienky a modlitby sú so všetkými, ktorých to zasiahlo.“ Vyšetrovanie prebieha.

woman in brown coat holding white dog on brown dirt road during sunset
Photo by Patrick Schätz on Unsplash

  Kosenie trávy

  Šesťdesiatštyriročná Peggy Jonesová a jej manžel, 66-ročný Wendell, plánovali ukončiť deň 25. júla 2023 kosením trávnika na svojej investičnej nehnuteľnosti v meste Silsbee v Texase a potom sa plánovali spoločne vybrať do kasína. Vzhľadom na to, že práca na záhrade zvyčajne trvá tri hodiny, Wendell sa pustil do práce v prednej časti pozemku, zatiaľ čo Peggy sa pustila do kosenia na kosačke v zadnej časti pozemku. Potom „zrazu z jasnej modrej oblohy spadol had… a pristál Peggy na ruke.“ 1,2 metra dlhý had sa chytil Peggy za pravú ruku a nechcel ju pustiť. Had potom začal útočiť na jej tvár, ale našťastie jeho jed pristál na Peggyiných okuliaroch, a nie v jej očiach. Čím viac sa však Peggy pokúšala rukou pohnúť, tým pevnejšie bolo hadovo zovretie. Akoby táto situácia nebola dosť zlá, Peggy musela naďalej udržiavať kontrolu nad kosačkou a pritom zúfalo kričať o pomoc. Nanešťastie, zvuk oboch kosačiek spolu s premávkou z neďalekej diaľnice znemožňoval Wendellovi počuť jej výkriky. Práve vtedy priletel hnedo-biely jastrab, ktorý sa snažil chytiť hada. Jastrab sa odmietal vzdať svojej koristi. Po ďalších štyroch nájazdoch sa had nakoniec z Peggyinej ruky uvoľnil a jastrab s ním odletel. Našťastie sa Peggy nakoniec podarilo získať manželovu pozornosť, ale v tom čase už bola jej ruka pokrytá krvou, stopami po pazúroch, tržnými ranami a vpichmi. Wendell odviezol Peggy na pohotovosť, kde dostala antibiotiká, rany jej vyčistili a obviazali a jej stav bol stabilizovaný.

  green and black lawnmower on green grass
  Photo by Daniel Watson on Unsplash

  Návšteva bankomatu

  Šesťdesiattriročného Michaela Diaczyszyna z Glenarmu v Severnom Írsku opísali ako „veľkého muža s dobrou dušou, ktorý miloval zábavu“ a „vo všetkom videl svetlú stránku“. Žiaľ, jeho život vyhasol v dôsledku podivnej nehody pri bankomate. 22. februára 2017 si Diaczyszyn išiel vybrať peniaze z bankomatu v meste Larne v Severnom Írsku. Pri pokuse o dokončenie transakcie sa však po ulici rozbehla prázdna dodávka Vauxhall Vivaro a zrazila ho. Diaczyszyn bol prevezený do miestnej nemocnice kvôli zlomenine nohy, ale nasledujúce ráno bohužiaľ zomrel v dôsledku komplikácií po operácii.

  person holding gray and black control panel
  Photo by Eduardo Soares on Unsplash

  Pranie bielizne

  Večer 21. septembra 2008 si 29-ročný Carl Thomas z okresu Dixie na Floride išiel vyprať bielizeň do neprispôsobenej kôlne v blízkosti domu, v ktorom žil. Keď sa však Thomas do domu nevrátil, svedkovia uviedli, že ho išli hľadať. Bohužiaľ, našli Thomasa na zemi vedľa sušičky na bielizeň. Svedkovia vykonávali resuscitáciu, kým neprišli prví záchranári. Thomasa potom previezli do nemocnice, ale krátko po príchode ho, žiaľ, vyhlásili za mŕtveho. Vyšetrovanie elektrickej inštalácie v kôlni odhalilo, že elektrický systém nespĺňal súčasné normy. Preto sa po zapojení sušičky do zásuvky mohla dostať pod napätie a mala potenciál spôsobiť šok každému, kto sa jej dotkol. Pitva neskôr odhalila príčinu Thomasovej smrti ako „udusenie s prispením úrazu elektrickým prúdom“. Predpokladalo sa, že pri pokuse o zapojenie sušičky dostal Thomas elektrický šok a potom spadol medzi spotrebiče, čo spôsobilo, že nemohol dýchať.

  white front load washing machine beside white wooden cabinet
  Photo by Raychan on Unsplash

  Vynášanie odpadkov

  V máji 2012 66-ročný John Fozard z Anglesey vo Walese vyprázdňoval vo svojom dome odpadkový kôš. Keď však vyhadzoval odpadky, kúsky rozbitého pohára na víno pretrhli vrecko a porezali ho, pričom mu na stehne tesne nad kolenom zanechali 4 cm ranu. Nanešťastie, sklo mu pretrhlo stehennú tepnu – hlavnú cievu zásobujúcu krvou dolnú časť tela. Fozard sa pokúsil zastaviť krvácanie, ale neskôr v dôsledku straty krvi skolaboval vo svojej kúpeľni. Fozardovi susedia, Gwyndaf Rowlands a jeho manželka, sa začali obávať po tom, čo niekoľko hodín počuli zvuk tečúcej vody, ale Fozarda nevideli. Vtedy sa Rowlands pozrel cez kuchynské okno, uvidel krv a kontaktoval políciu. Na miesto dorazili záchranári, ktorí vnikli do Fozardovho domu v snahe poskytnúť mu lekársku starostlivosť, ale, žiaľ, bolo už neskoro. Fozard vykrvácal.

  black trash bin with green leaves
  Photo by the blowup on Unsplash

  Zdroj

  Michaela Hric
  Ahoj, volám sa Michaela. Veľmi rada čítam, cestujem, varím, no a samozrejme píšem. Prajem príjemné čítanie :)
  Odoberať
  Upozorniť na
  Meno alebo prezývka
  Nie je povinný
  Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

  0 Komentáre
  Inline Feedbacks
  Zobraziť všetky komentáre