7 najpodivnejších predmetov celebrít, ktoré sa kedy predali

684

Celebrity sú známe svojím drahým a jedinečným vkusom, preto sa predmety s nimi spojené zvyčajne predávajú za dosť veľké sumy. Niekedy však tieto predmety obsahujú úplne bizarné veci, o ktorých ste ani netušili, že pre ne existuje trh, od použitých vreckoviek cez zlomené nechty až po obličkové kamene patriace slávnym hercom.

Necht Lady Gaga

Slávny necht Lady Gaga, ktorý jej fanúšikovia niekedy nazývajú aj „pazúr príšery“, sa v roku 2013 predal na aukcii za približne 12 000 dolárov. Módny doplnok, vyrobený zo zlatých trblietok a korálok, sa prvýkrát objavil pri uvedení Gaginej línie vôní s názvom Fame a údajne ho ručne namaľovala jej osobná manikérka a nechtová umelkyňa Aya Fukuda.

37543841884 e3040ce709 o
Zdroj: proacguy1/Flickr

Akrylový necht sa stratil počas jedného z jej koncertov a nakoniec ho našiel člen štábu počas jedného z jej neskorších koncertov. Okrem toho neznámy príjemca dostal aj fotografiu speváčky s chýbajúcim nechtom na tom istom koncerte.

Nedojedený toast Justina Timberlakea

V marci 2000 Justin Timberlake, v tom čase člen populárnej chlapčenskej skupiny NSYNC, raňajkoval v rozhlasovej stanici v oblasti New Yorku. Po jedle si dídžej všimol, že Timberlake nedojedol svoj sendvič, a pristúpil k tomu, čo by s napoly zjedeným sendvičom urobil každý normálny človek – dal ho na predaj na eBay.

2232448379 c36eb53275 o
Zdroj: Edward Kustoff/Flickr

Ukázalo sa, že to bolo múdre rozhodnutie, pretože predaj sa uskutočnil za očakávanú sumu peňazí. Sendvič kúpila 19-ročná Kathy Summersová z Wisconsinu, ktorá zaň zaplatila prekvapivých 1 025 dolárov. Vyjadrila sa aj, že toast plánuje uchovať tak, že ho vysuší mrazom a zapečatí a potom si ho vystaví na svojej komode.

Tehotenský test Britney Spearsovej

V roku 2005 sa na aukcii za 5 001 dolárov predala súprava tehotenského testu, ktorý údajne používala Britney Spears. Rozhlasová stanica, ktorá stála za predajom, tvrdila, že test bol získaný z hotelovej izby, kde bývala so svojím manželom Kevinom Federlinom, hoci sa to nepodarilo nezávisle overiť.

5387285442 44b04daebb o
Zdroj: Generation Bass/Flickr

Kúpu najprv oznámilo internetové kasíno GoldenPalace.com, ktoré sa vyhlásilo za kupujúceho. Podobne ako pri mnohých ich predchádzajúcich nákupoch bol výťažok z predaja určený na charitu, konkrétne pre dve organizácie s názvom Candlelighters Childhood Cancer Foundation a Easter Seal Society, ktorá podporuje deti s telesným postihnutím.

Obličkový kameň Williama Shatnera

William Shatner, známy svojou úlohou kapitána Kirka v seriáli Star Trek, v roku 2006 úspešne predal svoj obličkový kameň. Podobne ako tehotenský test Spearsovej, aj tento kameň kúpilo online kasíno GoldenPalace.com za 25 000 dolárov, ktoré neskôr venovalo charitatívnej organizácii Habitat for Humanity. Kasíno pôvodne ponúklo za kameň 15 000 dolárov, ale Shatnerovi sa podarilo úspešne vyjednať vyššiu cenu.

28329742040 72a485c06a o
Zdroj: Gage Skidmore/Flickr

Kameň v obličke sa stal súčasťou zbierky kuriozít GoldenPalace.com, ktorá zahŕňa predmety ako zemiak v tvare Petea Townsenda a opečený sendvič, ktorý vyzerá ako Panna Mária, alebo ako predpokladáme, že Panna Mária vyzerala.

Zub Johna Lennona

Zub Johna Lennona sa v roku 2011 na aukcii v Anglicku predal za 19 000 libier – v tom čase približne 31 200 dolárov. Bol v rodine jednej z jeho predchádzajúcich gazdiniek, Dot Jarlettovej. Hoci jej ho pôvodne dal, aby ho zničila, neskôr si to rozmyslel a poradil jej, aby ho dala svojej dcére, ktorá bola zhodou okolností veľkou fanúšičkou Beatles.

Bed In for Peace Amsterdam 1969 John Lennon Yoko Ono 05 cropped
Zdroj: Wikimedia Commons

Hoci samotný zub je teraz príliš slabý na to, aby sa dala testovať DNA, majiteľ aukčného domu Omega vyjadril presvedčenie o jeho pravosti. Pôvodne dúfali, že ho predajú za približne 16 000 dolárov, hoci nakoniec sa predal za takmer dvojnásobnú sumu. Za kupca sa vyhlásil kanadský zubár Michael Zuk, hoci aukčný dom to nepotvrdil. Podľa Jarlettovej syna bol zub vo vlastníctve jeho rodiny niekoľko desaťročí.

Použitá vreckovka Scarlett Johanssonovej

V roku 2008 sa na aukcii eBay vydražila za približne 5 300 dolárov vreckovka, ktorú používala herečka Scarlett Johanssonová. Do predaja ho dala televízna sieť NBC po jej vystúpení v The Tonight Show with Jay Leno, kde ho pravdepodobne použila.

Goldene Kamera 2012 Scarlett Johansson 3 cropped 2
Zdroj: Wikimedia Commons

Výťažok z predaja išiel na charitatívnu organizáciu USA Harvest, ktorá sa zaoberá zberom potravín. Hoci sa dražba začala na nízkej sume 0,99 dolára, tesne pred predajom rýchlo dosiahla 4 050 dolárov. Konečná cena bola určená po celkovo 83 ponukách a kupujúci sa nakoniec rozhodol zostať v anonymite.

Vlasy Elvisa Presleyho

V októbri 2009 sa na aukcii v Chicagu predal prameň vlasov, o ktorom sa predpokladá, že patril Elvisovi Presleymu, za 18 300 dolárov. Tvrdilo sa, že pochádza z obdobia, keď v roku 1958 vstúpil do americkej armády, a bol len jedným z mnohých Elvisových predmetov, ktoré dal do predaja Gary Pepper – zosnulý prezident fanklubu Tankers.

29156494165 c9abeaee0d o
Zdroj: GPA Photo Archive/Flickr

Predaj potvrdila chicagská firma Leslie Hindman Auctioneers, keď na svojej webovej stránke zverejnila výsledky aukcie. Podľa nich položka výrazne prekročila rozpätie 8 000 až 12 000 dolárov, ktoré očakávali. Hoci nevykonali žiadne testy DNA, aby potvrdili jeho legitimitu, jeho pravosť inými metódami overil istý John Reznikoff – odborník na overovanie vlasov celebrít.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.