7 zvykov ľudí, ktorí dokážu pod tlakom vždy zostať kľudní

829

Mnoho z nás má v okolí takých ľudí. Nastane nejaká stresová situácia, vy ste totálne pod tlakom a takmer vybuchnete, ale váš kolega je ako kľudný je v pohode a dokáže veci riešiť s chladnou hlavou. Miestami vás vytáča a miestami mu závidíte. Je to normálne. V čom však spočíva ich tajomstvo? Ak začnete praktizovať tieto zvyky, aj vy možno onedlho budete zvládať stresové situácie oveľa lepšie.

Starajú sa o seba

3 12
Zdroj: canva

Na to, aby boli v pohode sa musia cítiť v pohode. Aby sa cítili v pohode sa musia starať o svoje psychické a fyzické zdravie. Starajú sa o svoje telo, dobre sa stravujú, cvičia a často trávia veľa času na čerstvom vzduchu. Starajú sa aj o svoj dobrý spánok a radi si doprajú napríklad masáž. Vedia, že na to, aby zvládli stresové situácie musia byť v čo najväčšej pohode a preto si tú pohodu musia najskôr vytvoriť.

Majú spojencov

4 10
Zdroj: canva

Na to, aby zostali kľudní, potrebujú spojenie s ľuďmi. Niekedy stačí ten pocit, že majú niekoho za sebou a nemusia sa ničoho báť. To, že im niekto kryje chrbát, je skvelý pocit. Preto aj situácie, ktoré sú príliš stresujúce dokážu brať s väčším nadhľadom. Okrem im Ich spojenci dokážu dať na všetko novú, inú perspektívu a pohľad. Záverom je, že nikdy na to nie sú sami. Keď naozaj ide do tuhého neboja sa požiadať o pomoc na správnych miestach a pomoc vždy dostanú. Svoje vzťahy preto udržujú na vysokej úrovni.

Žijú v prítomnosti

5 8
Zdroj: canva

Najviac stresujúce a skľučujúce veci pre nás, sa aj tak väčšinou nestanú. Sú to práve oni, z ktorých máme najväčší stres a spôsobujú najviac problémov. Áno. Sú to presne tie „keby bolo keby“ a „čo keď“. Sami si tak vytvárame zbytočný stres aj tam, kde vôbec byť nemusí. Preto keď nastane situácia, ktorá je sama o sebe stresujúca, pre nás môže byť o to náročnejšia. V takomto prípade neostáva priestor na to, aby človek zostal kľudný, keďže sa vystresoval ešte dávno pred tým, ako sa vôbec niečo stalo. Keď však svoju hlavu nastavíte do prítomnosti, riešite len tlak a stres, ktorý je tu a teraz a vyplýva z danej veci. Je to naozaj kľuč k tomu, ako zostať pod tlakom, čo najpokojnejší.

Praktizujú meditáciu

6 8
Zdroj: canva

Dnes je meditácia veľmi in. Každý sa tvári, ako silno medituje, vidíte rôzne videá, príbehy a príspevky na sociálnych sieťach. Meditácia je však pravý opak tohto pozlátka. Je to absolútne ukľudnenie mysle, bez vonkajších vplyvov. Keď dokážete svoju myseľ ukľudniť pri meditácii, nemal by byť pre vás problém to spraviť aj vtedy, keď ste pod tlakom alebo v stresovej situácii. Nejde to však hneď. Jedno meditačné cvičenie na to určite stačiť nebude. Ľudia, ktorí sú pod tlakom pokojní to vedia a preto sa meditácii venujú pravidelne. Lebo ako to už býva vo všetkom, tak tréning robí majstra. Zvládnuť svoju myseľ a potom aj svoje emócie na takej vysokej úrovni, chce naozaj nejaký ten čas. Ale keď  to dokážete, žiadna situácia alebo problém pre vás nebude tak šialene stresujúci.

Nemajú čierno – biele videnie

7 8
Zdroj: canva

Vedia, že život nie je iba čierno – biely. Že na to, aby ste z niektorých situácií vyviazli celí, musíte rozšíriť svoje obzory a vnímať aj iné farby, ako len čiernu a bielu. Čím viac sa dokážete nad vec povzniesť alebo čím viac pohľadov na problém si vytvoríte, tým ľahšie ho vyriešite a tým menej budete pod tlakom alebo v strese. Môže to znieť jednoducho, je to však v mnohých prípadoch dosť zložité. Prekonajte sa a myslite na to, že váš úzkoprsí pohľad vám so stresom s tlakom nepomôže.

Stres spracovávajú racionálne

8 3
Zdroj: canva

Nikdy nenechajú stres ani tlak, aby úplne prebral kontrolu na ich telom a mysľou. Niekedy tomu nevieme zabrániť a práve vypäté situácie nás totálne paralyzujú a my nevieme, čo s tým. Dá sa s tým však pracovať, len si toho musíte byť vedomí a zase to vyžaduje tréning. Musíte si to skúšať na menej stresujúcich situáciách a ono to postupne pôjde. Pokiaľ nebudete k stresu pristupovať emočne a nebudete hysterčiť pri každej príležitosti, pomaly sa naučíte ako zostať pokojný a kľudný. Tento racionálny prístup k stresu vám pomôže prekonať veľa nepríjemných vecí vo vašom živote. Áno, sú stresujúce. Áno, ste pod tlakom, ale tam to končí. Je to v poriadku. Aj toto prejde.

Neberú veci osobne

9 1
Zdroj: canva

Všetci máme v živote zlé dni alebo obdobia. Nie je to však preto, že si na nás život „zasadol“, ako učiteľka na strednej škole. Každému sa dejú aj dobré aj zlé veci. Niekomu menej, niekomu viac. Nemôžete si ich však brať osobne. Aj k tomu sa musíte postaviť racionálne. Pokiaľ by v živote nebolo trochu tlaku a stresu, bol by nudný a nikdy by sme neboli motivovaní k lepším výkonom. Stres je pre naše telo prospešný, pokiaľ je v únosnej miere. Tak na to pamätajte.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.