Sedemročný chlapec láme rodové stereotypy a vzdeláva spoločnosť

451

Len sedemročný Theo Easton si získava priazeň a obdiv nielen vo svojej škole, ale aj vo svete. Minulý rok začal doma nosiť „dievčenské“ oblečenie a tento rok sa rozhodol, že ho bude nosiť aj do školy. Napriek spoločenským očakávaniam sa jeho krok stretol s podporou a pochvalou jeho kamarátov aj školy.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Tyla (@tyla.official)

Jeho matka Marion prezradila, že už dlhšiu dobu nosí takéto oblečenie, avšak doteraz len mimo školy. Theo je bežný chlapec, ktorý sa hráva s Legom a rád hrá rôzny druhy spoločenských hier. Pokiaľ však ide o oblečenie, v tom spoločensky nanormovanom sa necíti pohodlne. Marion uviedla, že Theo sa identifikuje ako chlapec, ale jednoducho sa cíti lepšie v preňho zatiaľ atypickom oblečení.

Children Clothes on Hangers in Shop
Foto od
Seyd Designer na Pexels

V prvý školský deň v dievčenskej uniforme sa mu od spolužiakov dostalo láskavého prístupu. Jeden z nich mu povedal, že nech nosí čokoľvek, budú ho mať radi stále rovnako. Jeho oblečenie dokonca pochválila aj učiteľka. Napriek tomu však čelí aj kritike, a to najmä na sociálnych sieťach. Týka sa to prevažne jeho matky, ktorej vyčítajú, že dovolila svojmu synovi obliekať sa ako dievča. Marion si z toho však nič nerobí a naďalej podporuje svojho syna. Rozhodla sa uprednostniť jeho blaho, nie spokojnosť spoločnosti.

Silhouette Group of People Standing on Grass Field
Foto od
Afta Putta Gunawan na Pexels

Nevie, čo čaká jej syna, ale želá si, aby bol šťastný. Verí, že Theove činy otvoria oči aj ostatným dospelým a uvedomia si, že oblečenie človeka nedefinuje. Myslí si, že rodičia by mali načúvať svojim deťom, pretože len tak môžu podporiť prijatie a inkluzívnejšiu spoločnosť.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.