Dvojročný chlapec sa stará o svoju znevýhodnenú matku, za čo rodičia čelia obrovskej kritike

423

Detský smiech zvyčajne vytvára pocit bezstarostnosti a radosti, nie je tomu však vždy takto. Dnes vám prinášame srdcervúci príbeh dieťatka, ktorý prežíva iný príbeh. Pomelova obetavá starostlivosť o znevýhodnenú matku je dojímavým dôkazom bezhraničnej lásky, ktorú človek dokáže cítiť už v útlom detstve.

0b5aae59b18eddfe244bd83011.jpg
Zdroj: 脑瘫夫妻/Douyin

Dvojročný Pomelo si pre svoju starostlivosť a zodpovednosť vyslúžil prezývku „anjel strážny“. Na rozdiel od dennodenného hrania sa, ako to robí väčšina jeho rovesníkov, sa venuje pomoci svojej znevýhodnenej matke. Je zrejmé, že mu hodnoty boli vštepované už odmala, preto sa o svoju matku stará celkom nezištne a s veľkou láskou. Hoci sa tejto skutočnosti dostalo množstvo kritiky, rodina je silná a negatívnym komentárom odoláva.

Pomelova matka Wang zápasí s detskou mozgovou obrnou, ktorá značne obmedzuje jej svalovú kontrolu. Pomelo jej však pomáha, čo najviac to ide. Je jej verným spoločníkom, drží jej fén, keď si suší vlasy, pomáha jej, keď sa snaží vyjsť po schodoch. Rovnako jej pomáha s jedlom a nosí jej šatstvo a obuv. Je neuveriteľné, že mu nie sú cudzie ani domáce práce a s radosťou sa ujme každej úlohy.

a828b75adfb9e222036e93a044.jpg
Zdroj: 脑瘫夫妻/Douyin

Wang je na svojho inteligentného a rozvážneho syna mimoriadne hrdá. Pamätá si, čo mu hovorí, a poslúcha ju – najmä pokiaľ ide o bezpečnosť. Dáva pozor na to, aby sa jeho matke nič nestalo a aby jej nič ani nehrozilo.

Vzhľadom na fakt, že pomáha s domácimi prácami, považujú ľudia Wang za sebeckú matku. Je však dôležité pochopiť, že všetko je to chlapcova iniciatíva a matka ho do ničoho nenúti.

bdee5754a0a32e48b04242a4f1
Zdroj: 脑瘫夫妻/Douyin

Wang často dostáva množstvo otázok o tom, či neľutuje svoje rozhodnutie mať dieťa. Uviedla, že niekedy máva výčitky svedomia za to, akú zodpovednosť na seba chlapec berie. Mozgovej obrne čelia obaja Pomelovi rodičia, napriek tomu sú však pripravení vychovať z neho vzdelaného a dobrého človeka. Wang dodáva, že aj ľudia so zdravotným znevýhodnením sú ľudia.

Príbeh Pomela nám pripomína, že obeta a odhodlanie nemajú v láske hranice. Je dôležité sa o svojich milovaných starať a pomáhať im, bez ohľadu na podmienky.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.