Chlapec sa narodil s nevídaným ochorením kože. Pozrite sa, ako vyzerá dnes

617

Predstavte si, že by ste sa narodili s množstvom kože päťročného dieťaťa. To sa stalo Tommovi Tennetovi, ktorého lekári považovali za zázrak. Nemohol tomu uveriť ani Tommov otec, ktorý mal zároveň obavy z tej strastiplnej cesty, čo ich čakala. Dnes však Tomm vyzerá celkom inak. Ako? Dozviete sa nižšie.

Zdroj: 60 Minutes Australia/Youtube

V roku 1993 sa na juhovýchode Austrálie stalo niečo naozaj nezvyčajné. Narodil sa chlapec s nevídaným ochorením, ktoré všetkých zaskočilo. Už jeho ultrazvukové vyšetrenia pred narodením naznačovali čosi nezvyčajné, preto jeho rodičia premýšľali o tom, či si dieťa vôbec nechať. Nakoniec si to však rodičia vydiskutovali a povedali si, že to spolu zvládnu.

Zdroj: 60 Minutes Australia/Youtube

Žiadne testy ani vyšetrenia ich nepripravili na to, čo malo prísť. Keď po prvý raz zbadali Tomma, nemohli uveriť vlastným očiam. Keď si ho matka prvýkrát privinula na hruď, bola celkom zaskočená. Prezradila, že v tej chvíli mala srdce niekde v krku, no bolo nádherné držať vlastné dieťa.

Zdroj: 60 Minutes Australia/Youtube

Keďže príčina jeho ochorenia bola nejasná, nevedeli, ako ho majú liečiť. Jedinou nádejou bol čas. Verili, že dieťa to svojej kože dorastie a zbaví sa tak nezvyčajných vrások. Chlapec zostal v nemocnici približne dva a pol mesiaca. Lekári zistili, že má v tele nadbytok kyseliny hyalurónovej, podobne ako šteniatka šarpeja. Keď šteniatka tohto psa rastú, ich koža sa v dôsledku poklesu hladiny kyseliny mení. Lekári sa preto domnievali, že by sa to isté mohlo stať aj Tommovi.

Zdroj: 60 Minutes Australia/Youtube

Lekár Andrew Ramsden uviedol, že Tommov stav by sa mal v priebehu času zlepšiť, a mal pravdu. Hoci čelil v prvých rokoch života problémom a šikane, jeho odlišnosti sa začali postupne vytrácať.

 

 

Od jeho narodenia uplynulo už 30 rokov a dnes je šťastný so svojou manželkou. Na svoj Facebook napísal, že život je jednoduchý – len sa pre niečo rozhodnete a nehľadíte späť. Je dôležité na toto posolstvo myslieť aj v ťažkých chvíľach, ktoré sa môžu zdať neriešiteľné. Je totiž len na vás, ako sa postavíte k problémom.

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre