Čo by mali ženy vedieť o mužskom mozgu

941

Rozdiely medzi dvoma pohlaviami sú nepopierateľné a stále viac výskumov na túto tému mnohé názory odborníkov potvrdzuje. Na základe niekoľkých štúdií vedci prišli na to, že existujú aj fyzické rozdiely medzi mozgom muža a ženy. Je samozrejmé, že všetky výsledky sa nedajú aplikovať na celú populáciu, ale v priemere sa tieto čísla zhodujú so skutočnosťou.

Shutterstock.com

V čom vynikajú muži

Napríklad mužský mozog je asi o 10% väčší ako ten ženský. Netvrdíme, že je to priamo úmerné aj inteligencií a ostatným schopnostiam, ale aj na základe toho sa dá uvažovať nad tým, prečo niektoré veci automaticky riešia vždy inak než opačné pohlavie.

 

Vedci sa domnievajú, že toto je hlavný dôvod toho, prečo existuje výrazne väčšie množstvo mužských matematikov, strojných inžinierov, architektov, pilotov a majstrov, ktorý sa dokážu vyhrať s . Muži sa tiež vedia lepšie správať v situáciách, ktoré si vyžadujú rýchle kvantitatívne a rozumové schopnosti, na základe čoho vynikajú v oblasti vedy a spomínanej matematiky. U mladých chlapcov tieto schopnosti dokonca dozrievajú asi o 4 roky skôr ako u dievčat.

 

Horšie komunikačné schopnosti

Verbálne schopnosti sa rýchlejšie vyvíjajú u dievčat, a to je možno aj dôvod, prečo majú muži pri každej problémy s komunikáciou. Veľmi známe zistenie, o ktorom možno viete je, že muži používajú len jednu stranu mozgu, zatiaľ čo ženy obe naraz.

Muži zasa dosahujú lepšie výsledky v navigácii, a vedci sa domnievajú, že počas evolúcie im práve tieto schopnosti pomohli prežiť, pretože museli hľadať svoju potravu v teréne.

 

Kým z fyzického pohľadu a chemický procesov sa pohlavia výrazne odlišujú, majú rovnaké. Rozdielny je spôsob prejavu a správania sa v rôznych situáciách.

 

Základom ostáva, že mnohé z týchto funkcií je prospešných, pretože sa vzájomne dopĺňajú, a tým sa zlepšujú šance u mužov aj žien vzájomne spájať svoje sily a žiť spoločne v jednej harmónii.

 

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre