7 denných zvykov, ktoré doslova ničia vaše vlasy

40813

Ak nie ste spokojní so svojimi vlasmi a zdá sa vám, že nie sú pekné či zdravé aj keď možno máte ten najdrahší šampón, je čas pozrieť sa na svoju každodennú starostlivosť o korunku krásy každej ženy. Už aj samotné zabaľovanie vlasov do uteráka môže poškodiť vlasy a spôsobiť dlhodobé škody. Aj keď sa niektoré zvyky môžu zdať ako nevinné, tak to tak celkom nie je. Poďme však pekne poporiadku.  Niektoré z týchto tipov vám môžu pomôcť aj s urýchlením rastu vašich vlasov.

Vlna

Kabáty z vlny vás síce zahrejú v studenom počasí, ale pre vlasy môže byť tento materiál naozaj škodlivý. Ide totiž o to, že vlna dokáže nahromadiť statickú elektrinu a spôsobí, že sa k nej vlasy prilepia čo napokon vedie k ich lámaniu. A keď je daždivejšie počasie, vtedy vlasy vlhnú, stávajú sa krehkejšími a ľahšie sa lámu. 

Tuniak

1 19

Uterák a sušič vlasov

Mnoho žien je zvyknutých zabaliť si vlasy hneď po sprche do uteráka. Mali by ste vedieť, že to nie je pre vlasy práve prospešné. Bavlnené uteráky môžu vlasy zvlniť a spôsobovať ich lámanie. Aj pravidelné používanie sušiča na vlasy môže spôsobovať lámanie vlasov. Pri sušení vlasov sušičom nezabúdajte na to, aby ste ich sušili z aspoň 15 centimetrovej vzdialenosti. 

Elastické gumičky

2 20

Pevne stiahnuté copy či rôzne iné uzly z vlasov môžu vašu korunku krásy poriadne zničiť. A nie všetky predmety používané ako gumičky sú práve dobrým riešením, keď už chcete vlasy zopnúť, stavte radšej na gumičku potiahnutú látkou a vyhnite sa príliš elastickým gumičkám. 

Kondicionér

Kondicionér je bez pochýb dôležitým pre to, aby vlasy zostali vyživené a jemné, ale pri jeho nesprávnom užívaní môžete spôsobiť pravý opak. Ak ho budete aplikovať na korienky vlasov, tak to môže vaše vlasy zaťažiť a budú vyzerať mastnejšie. Ak teda chcete udržať svoje vlasy jemné a hebké, kondicionér nanášajte na celú dĺžku a konce vlasov.

Suchý šampón

3 20

Suchý šampón možno považovať za takú prvú pomoc, no nie je určený na časté používanie. Jeho časté a dlhodobé používanie vlasy vysušuje, spôsobuje svrbenie či tvorbu lupín. Nezdravá pokožka hlavy napokon môže spôsobiť vypadávanie vlasov a tiež zabraňuje ich rastu. 

Slnečné okuliare

Ak používate vaše slnečné okuliare na to, aby vám držali vlasy alebo ich dávate na hlavu preto, aby ste ich nestratili a robíte to často, taktiež to nie je prospešné pre vlasy. Môže to časom dôjsť k tomu, že vaše vlasy budú oslabené. Tesnosť okuliarov pokojne dokáže znížiť prietok krvi do pokožky hlavy a spomalenie rastu vlasov. A ak ste alergickí na časti, ktoré sa v okuliaroch môžu vyskytovať, môže to viesť až k rednutiu vlasov. 

Zdroj

Foto: Brightside

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.