Silný príbeh dievčatka s Downovým syndrómom, ktoré po narodení opustili a dnes žne slávu

370

Sofia Sanchez patrí medzi najsilnejšie obhajkyne ľudí s Downovým syndrómom. Prečo? Pre jej príbeh. Sofiini rodičia ju totiž kvôli jej stavu hneď po narodení opustili. Osud ju však zavial do náručia milujúceho páru v Spojených štátoch. Jej skúsenosť s vyrastaním s Downovým syndrómom jej poskytla jedinečný pohľad na vec a schopnosť vžiť sa do kože a obhajovať túto časť spoločnosti.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sofia Sanchez (@the.sofia.sanchez)

Napriek nepriazni osudu sa Sofii podarilo nájsť milujúcu rodinu. Manželia mali v tom čase už troch synov, pričom jedného práve s Downovým syndrómom. Svoju rodinu však chceli rozšíriť a preto keď zbadali na webovej stránke jednej z organizácií Sofiinu fotografiu, ihneď sa ju rozhodli adoptovať. Vzhľadom na svoje skúsenosti verili, že dokážu podporiť dieťa v núdzi. Chceli poskytnúť domov malému opustenému dieťaťu a zároveň dať ich Joaquinovi súrodenca, ako je on.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sofia Sanchez (@the.sofia.sanchez)

Ako matka dvoch detí so špeciálnymi potrebami využila Jennifer Sanchez svoje sociálne siete, kde zdieľa svoje skúsenosti a zvyšuje povedomie o Downovom syndróme. Podporuje svoje deti, aby sa nebáli prejaviť, čo viedlo Sofiu k tomu, že sa stala významnou osobnosťou v obhajobe ľudí s Downovým syndrómom. Okrem toho Sofia pracovala aj ako modelka a objavila sa vo viacerých národných kampaniach a reklamách. Jennifer totiž chcela, aby ľudia počuli jej deti, nie ju. Kto iný by dokázal lepšie šíriť osvetu, ak nie niekto s týmto syndrómom?

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sofia Sanchez (@the.sofia.sanchez)

Sofia úspešne bojuje proti stereotypom a mylným predstavám o svojom ochorení. Zúčastnila sa viacerých kampaní, ktorých cieľom bolo vyvrátiť chybné presvedčenia ľudí o Downovom syndróme. Dokonca aj v Balade o hadoch a vtáčatkách (prequel k Hrám o život) sa Sofia objaví po boku významných osobností, ako sú Hunter Schafer, Viola Davis a niekoľko ďalších. Jej matka je presvedčená, že Sofiino posolstvo je potrebné zdieľať, aby si ľudia uvedomili krásu nedokonalosti.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.