Aby nemusela platiť nájomné, do práce cestuje lietadlom. Prečítajte si tento nezvyčajný príbeh

497

Život vie byť pekne únavný, keď celé dni pracujete a svoje záľuby, priateľov a rodinu odsúvate bokom. Pridáva k tomu aj čas strávený cestovaním do práce, a keď to všetko spočítate, nezostane vám už ani chvíľka pre seba. Niektorí si však vyberajú nekonvenčné dopravné prostriedky a práve o takomto človeku vám dnes porozprávame.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sophia Celentano (@soph.ia_c)

Sophii Celentano ponúkli stáž v prestížnej firme Newark v New Jersey. Žije v Južnej Karolíne, čo je viac ako 1600 kilometrov od sídla firmy. Rozhodovanie pre ňu predstavovalo veľkú dilemu, ponuku však nakoniec prijala.

Možno si práve hovoríte, že by najlepšie spravila, keby sa presťahovala. Bola by tak blízko firmy a okrem času by ušetrila aj peniaze. Sophia sa však rozhodla inak a vďaka tomu sa stala známou na internete. Rozhodla sa totiž, že bude do práce cestovať lietadlom.

Spočiatku musela vstávať o tretej, aby stihla byť o piatej na letisku. Následne dve hodiny letela a z letiska si do práce vzala Uber. Dnes to všetko stíha, aj keď vstáva o pol štvrtej – vezme si tašku, pohodlné oblečenie, obed a kávu a je pripravená vyraziť. Počas cesty opravuje videá na svoj TikTok alebo kanál na YouTube.

@sophiacelentano48 I spoke too soon y’all my flight home was cancelled tonight EWR is a MESS rn💀posting this en route to LGA bc we had to book another flight lol #fyp #foryou #summerinternship #supercommuter #marketingintern #summerintern ♬ Walking On a Dream – Empire of the Sun

Dôležité však je, že do kancelárie chodí len raz týždenne a zvyšok času pracuje z domu. Napriek tomu je to však mimoriadne namáhavé. Pracovná doba jej končí o piatej a domov letí až o deviatej večer.

Nasledujúci deň si pospí o čosi dlhšie, pretože vstáva až o ôsmej. Mnohých zaujíma, ako je možné, že si môže dovoliť letieť štyrikrát do mesiaca, preto im odpovedala. Prezradila, že si letenky kupuje štyri týždne vopred, aby ich mala lacnejšie.

Grey and Red Airliner Wing
Foto od Samography na Pexels

Obojsmerná letenka stojí približne sto dolárov, čo je približne rovnaká suma, akú by platila za Uber, keby žila neďaleko firmy v New Yorku. Okrem toho by minula tisícky dolárov na nájomné, a keďže dnes žije s rodičmi, tento scenár by sa jej vôbec neoplatil.

Sophia sa svojim sledovateľom zdôverila, že ponuku prijala, pretože bola len na desať týždňov. Uviedla, že ak by bola dlhšia, možno by ju neprijala. Hoci je zvyknutá cestovať a vždy sa do práce teší, pretože môže opäť letieť, ponuku by určite poriadne zvážila.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.