Filmová hviezda, ktorá si užíva slávu aj po smrti

269

Platí to v mnohých prípadoch, že niektoré slávne osobnosti dosiahli uznanie len na niekoľko minút a ako náhle sa stratili z dohľadu ľudí ich hviezda začínala pomaly vyhasínať. Ešte horší scenár môžete ako populárna osoba zažiť, ak sa vám nedarí vôbec, ale vy máte chuť sa presadiť. Podobne na tom bola aj dnes už , ktorá si však počas svojho života prešla neľahkou cestou. Na sklonku svojej kariéry mala viac problémov a jej odchod z tohto sveta nebol práve najpríjemnejší.

Foto: shutterstock

Čo o nej (ne)vieme

Jej fanúšikovská základňa je obrovská a talent mala na viaceré veci. Počas svojho života však zažívala aj krušné chvíle, ktoré jej v mnohých prípadoch bránili v pokojnom napredovaní.

 

Marilyn bola dosť zle platená herečka. Ak si to porovnáme s inými hviezdami, dostávala o 10 krát menej ako iné herečky. Taká Elizabeth Taylor dostala za účinkovanie vo filme Cleopatra desať miliónov dolárov. Za film Páni majú radšej blondínky dostala Marilyn oveľa menej než Jane Russell, ktorá v ňom účinkovala tiež.

 

Mala však rada pánsku spoločnosť a pri jej kráse sa tomu ani nemôžeme čudovať. Veľmi známa je aj jej aféra s americkým prezidentom Kennedym. Podobne ako originálny aj ona mu verejne odprezentovala svoju náklonnosť. Z čoho nemali potom prospech zrejme ani jeden.

 

Bola to hviezda, ktorá mala svoje kladné aj záporné stránky, nakoniec ako každý jeden z nás. Nevýhodou v tomto povolaní je, že o tom vedia všetci. Dosť často na svoje natáčacie scény meškala a dokonca mala problémy s učením textu. Dokonca pózovala aj pre pánsky magazín, kde však tiež veľmi nezarobila. Z tohto počinu sa radujú možno páni, ktorí vyhľadávajú a zrejme aj majiteľ pánskeho časopisu Hug Hefner, ktorí si zakúpil miesto a hrobku vedľa tejto filmovej hviezdy.

 

Veľmi často si menila svoje meno a vystupovala pod rôznymi pseudonymami. Na rodnom liste mala meno Norma Jane Mortenson, pokrstená bola ako Norma Jane Baker. Tieto mená si spájala a na obrazovky vstúpila s menom Jean Adair. V mnohých hoteloch sa ubytovala pod menom Zelda Zonk a do známej psychiatrickej ambulancie prichádzala ako Faye Millerová. Až v roku 1956, keď už sa z nej stala pravá hviezda si legálne zmenila meno na Marilyn Monroe.

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre