Ktoré technológie sa zatiaľ neujali

248

Dych berúca revolúcia a najrôznejších technológií nám priniesla množstvo prevratných noviniek, ktoré zaplavili celý svet a svojou funkcionalitou potešili a uľahčili život nejednému užívateľovi. Pre každý typ produktu a technologickej novinky to 100 % neplatí. Bez ohľadu na to, ako inovatívne alebo široko spektrálne majú použitie a dostupnosť, nemusia mať zaručený úspech.

Klamlivý pohľad

Nie je všetko zlato, čo sa blyští. Určite je vám toto príslovie veľmi známe a zdá sa, že sa dá dobre aplikovať na niektoré nevydarené kúsky a pochybné vynálezy. Naozaj štýlový prístroj bol navrhnutý spoločnosťou Google. Google Glass (okuliare) sa tu však dlho nezohriali a spoločnosť si v roku 2015 priznala porážku. Je to akýsi typ projektu, ktorý bol neúspešný najmä pre svoju vysokú cenu, dosť nevkusný dizajn a trocha nejasné pohľady na narušené súkromie. Okrem toho im chýbal podobný zdroj, akým sú dnes . Samozrejme, že to niektorých výrobcov neodradilo a prvotnú myšlienku si prepožičali a naďalej pracujú na vývoji podobnej technológie. Sony spoločnosť, pracuje na Smart Eye Glass a Intel na video okuliaroch.

Segway sa moc nepovozil

Keď sa vynálezca Dean Karmen dostal na trh s novinkou nezvyčajného skútra, určite ani na moment nezapochyboval o tom, že sa toto jeho zariadenie v blízkej budúcnosti stane súčasťou života každého človeka. Lenže už ubehlo viac ako desať rokov a táto vec sa stáva zatiaľ len hračkou bohatých detí. V ideálnych prípadoch si tieto technológie môžeme všimnúť aj v nákupných centrách, kde slúžia potrebám bezpečnostných pracovníkov.

Samsung sa zahrial až moc

Nemusíme ísť ani ďaleko do histórie. Spomeňme si na mobilnú značku Samsung Galaxy note v siedmej rade a neohúri nás len cena. Explozívne zážitky tohto druhu by ste pri svojom uchu určite mať nechceli. V niektorých prípadoch to nie je s opravou také ľahké, ako . Pri tejto konkrétnej značke už nepomôže ani výmena za nový, pretože chyba sa predpokladá vo všetkých typoch konkrétneho modelu. No čo, súdruhovia aj tu museli niekde urobiť chybu.

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre