Príbeh modelky Victoria’s Secret a jej priateľa s Downovým syndrómom, ktorí lámu všetky spoločenské normy

521

Sofía Jirau nie je obyčajná modelka. Je modelka, ktorej výrazná krása a charizmatická osobnosť búrajú stereotypy a dokazujú, že človek dokáže čokoľvek si zaumieni. Narodila sa totiž s Downovým syndrómom, čo bolo dôvodom, prečo jej ľudia nedávali veľké nádeje. Ona sa však odmietla nechať stiahnuť negatívnymi myšlienkami a stereotypmi, a začala sa svojej vášni venovať. Dnes je šťastná so svojím priateľom Chrisom Gonzálezom, s ktorým sa snaží šíriť osvetu o tomto syndróme.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sofía Jirau (@sofiajirau)

Obaja ukazujú svetu, čo sa v nich ukrýva, každý však iným spôsobom. Kým González je podnikateľ, Jirau je talentovaná modelka. Ich odhodlanie a tvrdá práca sa vyplatili a už dnes sa zapísali do histórie. Okrem toho stanovili niekoľko skvelých rekordov. Jirau sa stala prvou ženou v kampani kolekcie Victoria’s Secret Love Cloud s Downovým syndrómom. Dnes má len 25 rokov, čím inšpiruje aj ostatné mladé ženy (nielen) so zdravotným znevýhodnením, aby si plnili svoje sny. Chcela by, aby si svet uvedomil, že aj ľudia s Downovým syndrómom sú schopní si nájsť poriadnu prácu, založiť vlastný biznis a tvrdo pracovať.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sofía Jirau (@sofiajirau)

Úctyhodný je aj príbeh jej priateľa, ktorý sa v roku 2014 stal prvým človekom s Downovým syndrómom, ktorý získal v Portoriku vodičský preukaz. Okrem toho je skvelým kuchárom, baristom a podnikateľom.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sofía Jirau (@sofiajirau)

Je prirodzené, že sa dvaja takí cieľavedomí ľudia spojili a spoločnými silami sa snažia robiť osvetu. Toto dynamické duo má za cieľ zvýšiť povedomie o komunite ľudí s Downovým syndrómom a ukázať, že sú plnohodnotnými členmi spoločnosti.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.